Kripto Piyasasındaki Çöküş Derinleşirken Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Ciddi Kayıplar Yaşıyor

Meme kriptoları, son 24 saatte %10 civarında büyük bir düşüş gördü ve iki büyük meme coin’in toplam piyasa değeri 15 milyar dolar’ın altına geriledi. İşlem hacimlerindeki ciddi artış yatırımcıların piyasadan çekildiğini gösteriyor.

SEC sıkı önlemlerini sürdürürken kripto pazarında birden fazla olay meydana geldi. Önemli bir likidite krizi içinde bulunan Silvergate Bank faaliyetlerini durdurmayı ve tasfiye durumuna geçmeyi seçti. New York Başsavcılığı Perşembe günü bir kripto borsası olan KuCoin’e karşı yasal işlem başlattı. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, enflasyon yükselmeye devam ettikçe merkez bankasının faiz oranlarını öngörülen aralığın üzerine çıkarabileceği konusunda uyardı. Birleştirilen tüm faktörler, kripto pazarının çökmesine neden oldu. 

Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı düşüyor

Shiba Inu günlük grafik
Kaynak: coinmarketcap

Shib ordusu, dün fiyatın artmasına neden olan çok sayıda SHIB token yaktı, ancak Shiba Inu fiyatı son 24 saat içinde düştü. SHIB, son 24 saatte %8 düşüşle 0.00009997 dolar’dan el değiştiriyor. Piyasa değeri 5,49 milyar dolar’a geriledi ve işlem hacmi %25,49 arttı. 

Dogecoin (DOGE) kayıplarla boğuşuyor

Shiba Inu, DOGE
Kaynak: coinmarketcap

En büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin, son 24 saatte %10 düştü. DOGE şu anda 0.06438 dolar’dan işlem görüyor. Piyasa değeri 8,54 milyar dolar ve işlem hacmi %108 arttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları Bu Kripto Para Birimine Yöneldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu