New York Başsavcılığı, Bitcoin Borsası KuCoin’e Dava Açtı

Perşembe günü New York Başsavcılığı (NYAG), şirketin kayıt dışı menkul kıymetler ve emtialar pazarladığını söyleyerek kripto borsası KuCoin’e dava açtı. NYAG’ın davada öne sürdüğü iddialara göre Seyşeller merkezli KuCoin, New York’ta kayıtsız faaliyet gösteriyor.

NYAG, KuCoin’i Engellemek İstiyor

KuCoin’in New York eyaletinde resmi olarak kayıtlı olmamasına rağmen, Başsavcılık Ofisi (OAG), o eyalette ikamet ederken platformda kripto para birimleri alıp satabiliyordu. Başsavcı James, bu yasal işlemi başlatarak, KuCoin’in New York eyaletinde iş yapmasını engellemeyi ve yasalara uygun olana kadar şirketin web sitesine erişimi engellemeyi amaçlıyor.

KuCoin aleyhindeki dava ayrıca, borsanın yerel borç verme ve staking ürününün – genellikle KuCoin Earn olarak anılır – aynı zamanda kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olduğunu iddia ediyor. NYAG’ın dosyalamasında daha önce Ethereum’u (ETH) menkul kıymet olarak etiketlemiş olması ilginç, ancak son bilgilere göre bu ifade “emtia” olarak değiştirildi.

Artan Kripto Baskıları

Kripto borsaları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son düzenleyici baskıların merkezinde yer alıyor. Kraken, Coinbase, CoinEx ve hatta dünyanın en büyük kripto ticaret platformu Binance gibi önemli şirketler ABD makamları tarafından hedef alındı.

Bir basın açıklamasında NYAG şunları aktardı:

NYAG, yasalarımızı pervasızca hiçe sayan ve yatırımcıları riske atan kripto para şirketlerine karşı teker teker harekete geçiyor. Bugünkü eylem, gölgeli kripto para birimi şirketlerini dizginleme ve sektöre düzen getirme çabalarımızın sonuncusu.

Ancak bu, KuCoin’in düzenleyicilerle ilk çatışması değil. Kripto borsası, 2022’de Kore düzenleyici makamları tarafından uygun kayda sahip olmadan “yasa dışı ticari faaliyetlerde” bulunmakla suçlandı. Geçen yılın Aralık ayında Hollanda Merkez Bankası tarafından borsanın geçerli bir lisans olmadan faaliyet gösterdiğine dair benzer iddialar ortaya atılmıştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitmex 'E-posta Sızıntısı' Hakkında Açıklamada Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu