Bitcoin 24 Saatten Daha Kısa Sürede % 10 Düştü - BTC MAGAZİN

Bitcoin 24 Saatten Daha Kısa Sürede % 10 Düştü

  • Bitcoin, bugün 34.000 $ seviyesinin altına düşerek son 24 saatte değerinin % 10’undan fazlasını kaybetti.
  • Son düşüş hareketi, yüksek satış baskısının BTC’yi 40.000 $ seviyesinin altında tutmasının ardından geldi.
  • Kripto para birimlerinin genel piyasa değeri bugün 1 trilyon doların altına düştü.

Coinmarketcap‘te bulunan en son verilere göre lider kripto para birimi Bitcoin, son 7 günde % 2’nin üzerinde düştüğü için önceki haftanın tüm kazançlarını kaybetti. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.420 $ ‘ı kaydettikten sonra 1.250 $’a geri dönerek, son 24 saatte % 12’den fazla düşüş yaşadı.

Bir kripto analiz platformu olan Glassnode, Çarşamba günü en az 1.000 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 2.440’a ulaştığını belirtti.

“1000 BTC’yi aşan Bitcoin adresleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yalnızca bu yıl, şu anda 6 milyar dolar değerinde olan 164 adres eklendi.”

Glassnode

Son fiyat hareketi, anonim Bitcoin transferlerini artırdı. Bir blockchain izleme şirketi olan Whale Alert, yaklaşık 5.000 BTC içeren 2 farklı işlemi vurguladı.

İlk transferde, kimliği belirsiz bir Bitcoin balinası 3,217 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdandan Huobi borsasına transfer etti. İkinci işlem, 1.529 BTC’nin gizemli bir cüzdandan Poloniex kripto borsasına hareketini gösteriyor.

Kripto piyasası, bu haftanın başından bu yana, altcoinlerin güçlü kazançlar kaydetmesiyle önemli hareketler gördü. Bitcoin’in hakimiyeti, neredeyse 4 hafta içinde ilk kez % 65’in altına düştü. Polkadot, Cardano ve Chainlink gibi kripto varlıkları bu hafta çift haneli kazançlar bildirdi. Bitcoin, önde gelen kripto borsaları üzerindeki yüksek satış baskısı nedeniyle ileride zorlu bir meydan okumayla karşı karşıya. Daha önce bildirdiğimiz üzere, JPMorgan son Bitcoin fiyat hareketine ilişkin analiz yayınladı. Yatırım bankası JPMorgan, BTC’nin 40.000 $ ‘ın üzerine çıkamamasının trendi takip eden tüccarlar tarafından büyük bir satış baskısına neden olabileceğinden bahsetti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu