Genesis, İflas İddialarını Yalanladı

Bir dijital varlık finansal hizmetler şirketi olan Genesis, kripto borsası FTX’in çöküşüne yanıt olarak para çekme işlemlerini durdurduktan sadece birkaç gün sonra iflas ilan etmenin eşiğinde olduğunu yalanladı.

21 Kasım Pazartesi günü, kripto para birimi borç vereni, yakın gelecekte iflas başvurusunda bulunma “planı olmadığını” ve duruma “rızaya dayalı” bir çözüm arayacağını belirtti.

Bir Genesis sözcüsü, Reuters’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Yakında iflas başvurusunda bulunma planımız yok. Hedefimiz herhangi bir iflas başvurusuna gerek kalmadan mevcut durumu uzlaşmayla çözmek” dedi.

Bloomberg tarafından kaynaklara atıfta bulunulan bir habere göre, Genesis, borç verme birimi için yeni sermaye bulmakta güçlük çekiyordu ve yatırımcıları, ek fon temin edilmezse iflas başvurusunda bulunabileceği konusunda uyardı.

Raporlara göre, kripto yatırım bankası son birkaç günü yeni sermayede en az 1 milyar dolar toplamaya çalışarak geçirdi.

Ayrıca, Wall Street Journal, Genesis’in bir yatırım arayışıyla kripto borsası Binance’e başvurduğunu ancak Binance’in ileride olası bir çıkar çatışması nedeniyle başvuruyu reddettiğini bildirdi.

Raporlara göre şirket, finansman için özel sermaye şirketi Apollo Global Management ile de görüştü.

En büyük kripto borç verenlerden biri olan Genesis Global Capital, Sam Bankman-Fried’in FTX’inin iflasının ardından para çekme taleplerindeki artışın tetiklediği likidite sıkıntısı nedeniyle geçen hafta müşteri para çekme işlemlerini askıya aldı.

Gemini’nin Duruşu

Genesis ile ortaklaşa bir kripto kredi ürünü işleten Gemini, Pazartesi günü attığı tweette tüketicilerinin getiri sağlayan “Kazan” programından fonları kullanmasına yardımcı olmak için firmayla işbirliğine devam ettiğini söyledi.

Gemini, geçen hafta blogunda Genesis para çekme işlemlerinin askıya alınmasının diğer ürün ve hizmetleri üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını belirtmişti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Girişim Sermayesi Devine Göre Cardano Ethereum'a Rakip Olamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu