Yeni Yatırımcılar Neden Yüksek Fiyattan Bitcoin Alıyor?

Bloomberg, yeni yatırımcıların neden 34.000 $ ‘ın üzerindeki yüksek fiyatla bile Bitcoin almaya hevesli olduklarını açıkladığı bir makale yayınladı.

40.000 $ seviyesinin civarında gezinmeye devam ederken bile, 20 yaşındakileri paralarını Bitcoin’e harcamaya iten birçok neden var.

”Çaylak yatırımcıların söyledikleri, onları BTC’ye yönlendiriyor.”

Bloomberg

Kaybetme Korkusu (FOMO)

Birçok genç yatırımcı, FOMO (kaçırma korkusu) hissettiği için Bitcoin vagonuna atlıyor; dünyanın en büyük kripto para birimini çevreleyen yutturmacaları duyuyorlar ve geride kalmak istemiyorlar.

Bazı Bitcoin alıcılarının artık milyoner olduklarını duyan yeni yatırımcılar, bir yıl önce çok daha ucuzken ve hatta 2018’de dijital para piyasası boğa ile birlikte gündeme geldiğinde bile bunu yapmak istemeseler de, mevcut yüksek fiyatlardan Bitcoin almaya koşuyorlar.

Bloomberg, Atlanta’dan 23 yaşındaki Amber Wells’i örnek olarak gösterdi. Wells, herhangi bir araştırma yapmayıp Bitcoin’i yeni satın alan kesimde yer alıyor.
Wells, yükselişi duyunca CashApp aracılığıyla Bitcoin almış ve şimdi haftada 20 dolar değerinde BTC almaya devam ediyor.

”Çok fazla araştırma yapmadım. Sadece düşünüyordum. Elimden geldiğince bunun bir parçası olmak istedim.”

Amber Wells

Rapçi Megan Thee Stallion’dan BTC hediyesi

Los Angeles’tan 27 yaşındaki bir sosyal medya yöneticisi ve girişimci olan Khadijah Suleman, Twitter’da rapçi Megan Thee Stallion’un sponsor olduğu bir Bitcoin çekilişine katılmasının ardından bir hafta önce 300 dolar değerinde Bitcoin almaya karar verdiğini söyledi.

Ücretsiz BTC almak, Suleman’ı daha fazlasını almaya yöneltti. Suleman, Bitcoin satın almanın riskli olduğunu bildiğini ancak daha fazlasını istediğini söyledi.

”Bunun gerçekten riskli olduğunu biliyorum. Ama onunla oynayıp çözene kadar asla bilemezsiniz, bu yüzden yavaş yavaş yatırım yapmaya devam edeceğim.”

Khadijah Suleman

Bloomberg tarafından örnek verilen bir başka kişi, Kentucky’den 23 yaşındaki Will Scott. Scott, bir spor bahisleri web sitesinden bir miktar ücretsiz BTC aldıktan sonra Bitcoin’e girdi.
Ondan sonra kendine biraz daha almaya karar verdi. Will Scott, Bitcoin’e sahip olmanın, “getirileri olan belirli bir hedeften” daha çok finansal sorumlulukla ilgili olduğuna inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dev Yatırım Şirketinin Kurucusu Bitcoin'i Dijital Altın Olarak Tanımlarken Sahip Olduğu BTC Miktarını Açıkladı

Ticaret platformu eToro, yeni yılın ilk iki haftasında kriptoya yatırım yapmaya başlayan 530.000’den fazla yeni kullanıcıya sahip olduğunu belirtti. Bu, 2020’ye göre yüzde 100, 2019’a göre ise yüzde 55 artışı ifade ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu