Kripto Tasfiyeleri Arttı, Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Büyük Kayıplar Yaşadı

Ağustos ayının ilk yarısında güçlü bir toparlanmanın ardından, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkları geçen hafta önemli bir fiyat düzeltmesine tanık oldu. Bitcoin, değerinin %12’sinden fazlasını kaybetti ve bugün erken saatlerde 21.000 doların altına düştü.

Öte yandan Ethereum, dünyanın en değerli ikinci dijital varlığı 1.550 doların altına düştüğü için yaklaşık %18’lik bir düzeltme gördü. Kripto piyasası düzeltmesinin ortasında, long pozisyon alan traderlar geçen hafta milyonlarca dolar kaybetti.

Coinglass tarafından yayınlanan verilere göre, long işleme giren kripto traderları son 24 saat içinde 57 milyon dolar kaybetti. En büyük tek tasfiye emri, 882.000 $ değerinde kripto borsası Bybit’te gerçekleşti.

Santiment konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“…’rekt’ terimi kriptoda hızla yükseliyor. Birçok trader Haziran ayının sonundan bu yana yükseliş eğilimini sürdürürken, Bitcoin’in 20.8 bin dolara düşmesi ve Ethereum’un 1.500 dolara düşmesi kaosa neden oldu.”

Genel olarak, kripto piyasası son yedi gün içinde 200 milyar dolardan fazla piyasa değeri kaybetti. En iyi 10 dijital para birimi arasında haftalık performans açısından Solana (SOL), yaklaşık %22 düşüşle en kötü performans gösteren varlık olmaya devam etti.

Kripto pazarındaki fiyat düzeltmesine rağmen, büyük altcoinlerle ilgili balina aktivitesi geçen hafta arttı. Santiment’e göre Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve XRP, genel balina aktivitesinde keskin bir artış gördü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: McAfee'nin 1 Milyon Dolar İddiasının Hala %97.5 Altındayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu