Dünya Devi Bitcoin Borsası Açmaya Hazırlanıyor!

Yerel NewsPim gazetesinin Pazartesi günü bildirdiğine göre, Güney Kore’deki yedi büyük geleneksel aracı kurum, gelecek yılın ilk yarısında kendi kripto borsalarının temellerini atmaya hazırlanıyor.

Raporda, firmaların kripto para borsalarını yürütmek için ön onay ve şirketlerin kurulması için başvurdukları belirtildi.

Gazete, anonim sektör kaynaklarına atıfta bulunarak, Mirae Asset Securities ve Samsung Securities’in yedi şirket arasında yer aldığını bildirdi. NewsPim’in bildirdiğine göre, Mirae, bağlı kuruluşu Mirae Consulting bünyesinde, çeşitli kripto para birimleri ve takas edilemeyen tokenler (NFT) için teknik personel istihdam eden bir yan kuruluş kurarken, Samsung, blockchain tabanlı security token pazarına nasıl girileceğini araştırıyor. Gazete, geçen yılın sonunda Samsung’un bir kripto ticaret platformu kuracak personel bulamadığını yazdı.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol, Mayıs ayında göreve başladı ve kripto endüstrisine daha dostça davranmaya ve yeni projeler geliştirmeye söz verdi. Bununla birlikte, stabilcoin TerraUSD’nin (UST) çöküşü nedeniyle, yetkililer daha katı önlemler almaya yöneldi.

NewsPim, büyük geleneksel firmaların kriptoya girmek istemesinin Yoon’un düzenlemeleri gevşetmesi ile uyumlu olduğunu yazdı.

Eski cumhurbaşkanı Moon Jae-In yönetiminde, Güney Koreli yetkililer gelişen kripto sektörünü düzenlemeye çalışıyorlardı ve borsaların zahmetli bir sürece kaydolmasını gerektiriyordu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Yükselişini Sürdürüyor, İşte Nedeni!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu