KuCoin'den Çalınan XRP'nin %40'ı Huobi'ye Gönderilmiş Olabilir - BTC MAGAZİN

KuCoin’den Çalınan XRP’nin %40’ı Huobi’ye Gönderilmiş Olabilir

  • XRP Forensics, Büyük XRP miktarlarının KuCoin’den Huobi borsasına geçmeye devam ettiğini ve artık çalınan tüm XRP’nin %40’ını oluşturduğunu açıkladı.

XRPlorer’ın analiz ekibi tarafından yayınlanan verilere göre, son KuCoin hackinde çalınan XRP‘nin yaklaşık %40’ı Houbi dijital platformuna ait olabilecek bir adrese taşındı.

Aynı analiz ekibi, geçen yıl Bitrue’den çalınan kripto ile birlikte çalınan XRP’lerin, bilgisayar korsanlarının cüzdanlarından taşınmaya başladığını belirtti.

KuCoin’den Çalınan XRP, Huobi’ye Gidebilir

XRPlorer, kripto işlemlerini (genellikle XRP olanları) izleyen ve analitik, kripto suç soruşturmaları, danışmanlık vb. hizmetler sunan bir şirkettir.

Adli tıp ekibi (Twitter’da @xrpforensics olarak bilinir), bilgisayar korsanlarının KuCoin’den çaldıkları büyük miktarda XRP’yi cüzdan rnUFKxxY5i3kvD7uQ1p9QMrG1CQFLRWz4Y’ye taşımaya devam ettiklerine dair veriler yayınladı.

Bu adresin ticaret devi Huobi’ye ait olabileceğini varsayıyorlar. Şimdiye kadar BTC, ETH, LINK ve diğer ERC20 coinleri gibi diğer kripto para birimlerinin yanı sıra çalınan XRP’nin yaklaşık yüzde 40’ını bu adres aldı. Yani 7.539.717 XRP.

Çalınan Bitrue Fonları da Hareket Halinde

Şirket ayrıca, geçen yıl Haziran ayı sonlarında Bitrue’den çalınan XRP’nin de hareket ettiğini paylaştı. 2019’da çalınan büyük miktarda ki XRP fonları, geriye kalan 5 milyon XRP ile taşındı.

Singapur merkezli borsa, Haziran 2019’un sonlarında bir güvenlik ihlali ile karşılaştı ve bilgisayar korsanlarına 4 milyon dolardan fazla para kaybetti.

Ripple, Emanetten 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı

1 Ekim’de blockchain devi Ripple, emanet cüzdanından XRP’nin dudak uçuklatan miktardaki başka bir bölümünün kilidini açtı.

Geleneksel olarak bu miktar 1 milyar XRP’dir. Daha önce birçok kez olduğu gibi, serbest bırakılan miktarın neredeyse tamamı emanette tekrar kilitlendi.

Fonlar her ayın ilk gününde otomatik olarak serbest bırakılır, bu nedenle Ripple muhtemelen başka bir yere göndermeye gerek yoksa bu XRP’leri tekrar kilitler.

DLT devi Ripple, XRP’yi operasyonel giderler, diğer gelecek vaat eden şirketlere yapılan yatırımlar, hayır kurumları için kullanıyor veya XRP likiditesini desteklemek için Binance gibi büyük borsalara satıyor.

Ripple’ın, bugün erken saatlerde cüzdanları arasında transfer ettiği 87 milyon XRP’nin gitmiş olabileceği yer (Binance) burasıdır. Bu miktardan yaklaşık 10 milyon XRP, Ripple’ın Lüksemburg, AB’de bulunan ODL platformu Bitstamp’a bağlandı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu