Kuzey Kore Banka ve Kripto Para Borsalarından 2 Milyar Dolar Çalmakla Suçlanıyor - BTC MAGAZİN

Kuzey Kore Banka ve Kripto Para Borsalarından 2 Milyar Dolar Çalmakla Suçlanıyor

Kuzey Kore, banka ve kripto para birimi borsaları soygunu yoluyla 2 milyar dolar elde etmekle suçlanıyor.

Kuzey Kore ise ABD’yi söylentileri yaymakla suçluyor

1 Eylül’de, ülkenin resmi devlet medyası Kore Merkez Haber Ajansı (KCNA), Kuzey Koreli ajanların yaptığı büyük hırsızlık iddialarını reddetti . 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kuzey Kore yaptırımlar komitesi “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin siber aktörlerinin WMD (kitle imha silahları) programları için, hırsızlık yoluyla toplamda iki milyar ABD doları elde ettikleri tahmin ediliyor.” açıklamasında bulundu.

Buna cevaben Kuzey Kore Kara Para Aklama ve Terörle Mücadelenin Finanse Edilmesi Ulusal Koordinasyon Komitesi’nden yapılan açıklamada, ABD ve diğer düşman güçlerin söylenti yaydığını iddia etti. 

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti:

“Düşman kuvvetler tarafından böyle bir iddia, Cumhuriyetimizin imajını zedelemeyi ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne yönelik yaptırımlar ve baskı kampanyalarını haklı çıkarmayı amaçlayan kötü bir oyundan başka bir şey değil.” açıklamasında bulundu.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, açıklamasına, BM’nin “Hitler faşist propagandacılarının tutundukları eski numaralarla aynı hileyi yeniden harekete geçirdiğini” de ekledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu