Abd Çin Gerilimi Bitcoin İçin Gerçekten Yararlı mı ? - BTC MAGAZİN

Abd Çin Gerilimi Bitcoin İçin Gerçekten Yararlı mı ?

ABD-Çin ticaret savaşı her iki ulusun ekonomilerini de sıkıntı içinde bırakarak jeopolitik gerilimi hızlandırıyor. Bununla birlikte, bazı analistler, dünyanın en büyük ekonomilerinden ikisi arasındaki devam eden ticaret savaşının Bitcoin için yararlı olduğunu düşünüyor.

Bitcoin’in parasal dünyaya girişi ekonomik durgunluk dönemindeydi ve madenin merkezileşmeye karşı direnci, kriptosferdeki önde gelen insanları Bitcoin’i “güvenli bir sığınak” olarak nitelendirmeye sevk etti. 

Bitcoin, sınırlı tedarik ve deflasyon niteliği gibi çeşitli benzerliklerinden dolayı genellikle altınla karşılaştırılır. Güvenli liman olan altın, finansal krizler sırasında en uzun süre  riskten korunma sağlayarak yatırımcıların kendisine yatırım yapmalarını sağlamıştır. 

eToro’nun son verilerine göre, özellikle ABD – Çin ticaret savaşıyla ilgili yeni gelişmeler sırasında yatırımcılar, Bitcoin ‘i bir değer deposu olarak görüyorlar.

eToro’nun İngiliz analisti Simon Peters, Bitcoin ile altın arasındaki bazı benzerliklere dikkat çekti. Peters,hem Çin’den hem de ABD’den gelen tarife ile ilgili ilanların, birçok yatırımcının dijital varlıklarla ilgilenmesine yol açtığını belirtti.

Yakın tarihli bir röportajda , eToro’nun Kurucusu ve CEO’su Yoni Assia, Bitcoin fiyatı ile devam eden ticaret savaşı arasındaki ilişki hakkındaki düşüncelerini  dile getirdi. Assia, eski ticaret savaşlarının Bitcoin’in fiyatını artırdığını ve daha ​​büyük krizlerin fiyatında önemli bir artışa yol açacağını iddia etti.

eToro’nun Kıdemli Piyasa Analisti Mati Greenspan, Bitcoin fiyatı ile ABD-Çin ticaret savaşı arasındaki ilişkiyi kanıtlamanın “son derece zor” olacağını söyleyerek bunun bir “teori” olduğunu belirtti. 

“Gerçek olabilecek bir iddia üzerinde spekülasyon yapan insanlar olması muhtemeldir. Ancak temel teorinin geçerliliği ne olursa olsun spekülasyonun kendisi fiyatları potansiyel olarak etkileyebilir.”

Durum ne olursa olsun, Bitcoin ve kripto para pazarının sıkıntılı zamanlarda iyi durumda olması birçoğumuz için iyi bir haber.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu