Ethereum Şeriat Onayını Aldı - BTC MAGAZİN

Ethereum Şeriat Onayını Aldı

İslami finans ve Şeriat danışma firması Amanie Advisors, Ethereum ‘un ( ETH ) İslam dini hukukuna uygunluğunu belirledi.

Ethereum Şeriat onayını aldı

Amanie Advisors web sitelerinde yayınlanan bir blog yazısında, Şeriat  kanununa uygunluğu için Ethereum Vakfı ile işbirliği yaptığını açıkladı. İşbirliğinin bir sonucu olarak, şirket, Ethereum’un Şeriat kanunlarına uygunluğunu gösteren bir bildiri yayınladı .

Amanie Advisors, Müslümanların Ether’in alış verişi ve akıllı sözleşmeler ile merkezi olmayan uygulamaların (DApps) platformda dağıtılması konusunda Ethereum’la bilgi alışverişinde bulundu.

İslami katılımın artması umudu

Şirket, araştırmalarını yapmadan önce, Eter’in Şeriat ile uyumlu olduğu kabul edilirse İslam topluluğunun buna katılmaya daha istekli olacağını bildikleri için bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Bildiride:

Bu yazıda belirtilen bulgular, parametreler ve kılavuzla, İslami finans piyasasına bir katalizör görevi görmesi ve daha geniş bir Müslüman nüfusa bu alana girip katılmak için hizmet vermesi ümit ediliyor” açıklamasında bulunuldu.

Ağustos ayının başında, Amanie Advisors CEO’su Suhaida Mahpot, İslam toplumu arasında kriptoyu kabul etme konusundaki isteksizliği bir belirsizlik meselesi olarak gördüğünü söyledi. 

“Kurumları, dijital para birimlerinin nasıl kabul edilebileceği ve kripto para birimini kullanmanın şeffaflığının daha geniş bir topluma nasıl fayda sağlayacağı konusunda daha fazla eğitmemiz gerekiyor. Belki de, bu zihniyet zamanla değişecektir. ”

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında, dağıtılmış ödemeler için açık kaynaklı bir platform olan Stellar, para transferi ve varlık tokenizasyonu alanında Şeriat uyumluluk sertifikası alan ilk dağıtılmış muhasebe protokolü olmuştu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu