Lightning Network Kodlayıcısı Uyardı: Fonlarınızı Kaybedebilirsiniz

Avustralyalı yazılım programcısı ve Bitcoin ( BTC ) Lightning Network (LN) kodlayıcısı Rusty Russell, kullanıcıları “güvenlik sorunları bulunan çeşitli Lightning projelerinin fon kaybına neden olabileceği” konusunda uyardı.

30 Ağustos’ta Russell, LN düğüm operatörlerini yazılımlarını en kısa sürede güncellemeleri için bir tweet attı. Tweete göre, uyarısı 0.7.1’den 0.3 sürümüne kadar tüm c-light sürümlerini kapsıyor.

Bu ayın başlarında Blockchain geliştirme şirketi Blockstream, BTC ölçeklenebilirlik yazılımı c-lightning’in 0.7.2 versiyonunu piyasaya sürdüğünü açıkladı .

Linux Vakfı’nın alanında yayınlanan PGP imzalı bir mesajda Russell, kullanıcıları güvenlik sorunları konusunda açıkça uyardı ve gelecekte daha fazla ayrıntı yayınlayacağına söz verdi:

“Tüm detaylar 4 hafta içinde (2019-09-27) yayınlanacak, lütfen daha önce versiyonu yükseltin.”

Russel

Lightning Network, anında ve ücretsiz BTC ödemelerini mümkün kılmak üzere tasarlanan ikinci kat zincir dışı Bitcoin ölçeklenebilirlik çözümüdür. Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in ödemeler için kötü olduğunu ancak Lightning Network’ün bunu çözebildiğini belirtti.

Bu ayın başlarında, Andreas Antonopoulos, René Pickhardt ve Lightning Labs’ın CTO’su Olaoluwa Osuntokun’un ortak yazdığı yeni “Mastering Lightning Network” kitabı yayımlandı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Singapur, İki Yeni Kripto Borsasına Kripto Lisansı Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu