Dünyanın En İyi Blockchain Eğitimi Veren 10 Üniversitesi - BTC MAGAZİN

Dünyanın En İyi Blockchain Eğitimi Veren 10 Üniversitesi

Coinbase’in yüksek öğretim raporu, en iyi blockchain eğitimi veren üniversiteleri sıraladı. Cornell Ünivesitesi ve MIT bu konuda başı çekiyor.

Kripto para borsası Coinbase’in raporuna göre Cornell Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology ve New York Üniversitesi blockchain ve kripto alanında en netelikli eğitimi veren eğitim kurumları.

Rapora göre dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yüzde 56’sı en az bir kripto para birimi ya da blockchain dersi veriyor. Geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 42 seviyesindeydi. Geçen yıl bu dersi aldığını bildiren öğrenci sayısı ise ikiye katlandı.

Coinbase içerik direktörü Nina Willdorf konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Üniversitelerde kripto çalışmalarına yönelik artan ilgi paranın geleceğini etkileyecek bir gelişme. Bu bulgular hakkında en heyecan verici olanı bilgisayar bilimi ve programlamanın ötesinde, hukuk, ekonomi, finans ve sosyal bilimlere de ilgi gösterilmesi.

Coinbase’in raporu ayrıca, öğrenciler arasında, sosyal projeler için de blockchain ve kripto para birimlerinin nasıl kullanılacağını öğrenmeye olan ilginin arttığına dikkat çekiyor. 2018 ve 2019 yılları arasında bu oran% 13’ten% 20’ye yükselmiş durumda.

Coinbase’in raporunun detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Blockchain Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu