Lisk (LSK) Nedir? Lisk (LSK) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Lisk (LSK) Nedir?

Lisk token’ları tarafından desteklenen açık kaynaklı bir blok zinciri platformudur. LSK, geliştiricilerinin List çerçevesine bağlı yan zincirlerde kendi özel token’larıyla uygulamalar oluşturmasına izin verecek.

LSK tokeni tarafından desteklenen ve JavaScript programlama diline dayalı geliştiriciler tarafından oluşturulan LSK Coin, merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para birimi olarak piyasada.

Lisk Coin’in geliştiricilere sunmak istediği en büyük şey, LSK ağına entegre edilmiş ikincil ağların token’larına bağlanabilmektir. Mayıs 2015’te Oliver Beddows ve Max Kordek tarafından Crypti’den türetilmiştir.

Mayıs 2015’te Max Kordek ve Oliver Beddows tarafından Crypti’den ayrılan LSK, sektördeki en popüler sanal para birimi olan Bitcoin ticaretinde ikinci en büyük rakip haline geldi.

List, JavaScript tabanlı blok zinciri uygulamalarının yayınlanmasını ve dağıtılmasını sağlayan yenilikçi bir platformdur. Lisk’in kullanımı çok kolay arayüzü ve tüm özellikleri ile ekosisteme erişim sağlar.

List altyapısının kullanıcıları, akıllı sözleşmeler, Bulut depolama ve bilgisayar notlarının kullanımına olanak sağlayan sanal para birimi ile dayanıklılığı artırılmış bir sistemde istedikleri tüm uygulamaları tasarlayabilir, paylaşabilir, yayınlayabilir ve kazanabilir.

Lisk; Kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir blok zinciri platformu.

Platform kullanıcıları, uygulamalarla birlikte her bir özel yan zincir için özel token’lar da oluşturabilir. Bu kripto para platformunu Ethereum veya NEO ile karşılaştırabiliriz…

Ayrıca LSK Coin, JavaScript tabanlı kripto para birimlerinin geliştirilmesine ve dağıtılmasına izin veren ve yeni nesil için bir platform sağlayan bir kripto para birimi olarak da hizmet vermektedir. Ayırt edici özellikleri ile sahada kendi ekosistemini oluşturan LSK, aynı zamanda sade arayüzü sayesinde kullanıcılara rahatlık sunuyor.

LSK’in geliştiricilere sunduğu diğer en önemli özellik, uygulamalarını özel blok zincirlerin, akıllı sözleşmenin, bulut depolama bulutunun ve bilgi işlem düğümlerinin kullanımına izin veren token’li bir sistemde oluşturma, yayınlama, dağıtma ve para kazanma yeteneğidir.

Lisk (LSK) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Max Kordek ve Oliver Beddows
 • Kuruluş Yılı: Mayıs 2015
 • Blok Zinciri: Java Script
 • Toplam Arzı: 144,818,773
 • Dolaşımdaki Arzı: 128,900,444
 • Piyasa Değeri: ₺ 3.926.576.143,98
 • En Düşük Fiyat: ₺ 20,40
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 168,63
 • Proje Amacı: Lisk token projesi, başlangıcından bu yana, geliştiricilerin Javascript ve TypeScript dillerini birincil hedef olarak kullanarak programlar yazmasına izin vermeyi amaçlıyor. Bu nedenle proje, yeni becerilerin dapp’lerin oluşturulmasına daha da hızlı aktarılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Lisk (LSK) Yorum

LSK Coin hakkında yorum yapmak için, LSK ağından oluşturulan blok zinciri ağları, Lisk API’lerini tam olarak kullanacak ancak aynı zamanda tamamen özelleştirilebilir olacaktır. LSK yol haritası beş aşamaya ayrılmıştır: Başlarken, Çevik, Genişleyen, Büyüyen ve Sonsuz. Özellikle LSK’in yeniden markalaşması yol haritasının bu aşamasına dahil edilmiştir.

 • Başlangıç
 • Esneklik
 • Genişleme
 • Yükseliş
 • Sonsuzluk
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   AirSwap (AST) Nedir? AirSwap (AST) Geleceği ve Yorum 2022

Kullanıcılar LSK projesine güveniyorsa, büyük potansiyele sahip bir token olma yolundadır. Gelecekteki LSK fiyat hareketlerinin olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağı konusunda genel bir fikir birliği yoktur. Gerçekten de, gelecekteki büyüme birkaç faktöre bağlıdır: duyurular, LSK projelerinden yeni teknoloji çözümleri, genel kripto ortamı, düzenleyici durum vb.

Lisk nihayet genel testler için ana ağına doğru bir adım daha olan LSK Core 1.0.0’ı yayınladı. 5,59,490 blok yüksekliğinde, mevcut ağ geliştirme hızında yeni bir sürümün yayınlanacağı açıklandı.

Grup, tüm işlemlerin kabul edildiği kesintisiz ağ etkinliği gerektirir. LSKHQ ayrıca, mevcut yapıyı çalıştıran düğümlerdeki test ağı ve ana ağ veritabanlarının anlık görüntüsünün ve senkronizasyonunun artık tamamlandığını ve her şeyin yolunda gittiğini paylaştı.

Lisk (LSK) Geleceği

JAvaScript akıllı sözleşmeleri kulağa bir hile gibi gelebilir ve Ethereum platformu hakkında teknik bilgileri yoktur, ancak Lisk ve Ethereum’u kullanmak için fazlasıyla yeterli para olduğunu ve belki de 20 altcoin’i diğer akıllı sözleşmeleri olduğunu düşünüyorum.

Gelişmekte olan bu alanda adil rekabet. LSK’nın Ethereum’a göre en büyük avantajı, Lisk’in zaten POS’a hazır ve ölçeklenebilir olmasıdır. Ethereum’un, LSK veya başka bir kripto para biriminin üstesinden gelmeden önce verimi artırmak için Casper’ı ve ardından yan zincirleri veya parçalamayı uygulaması gerekiyor. JavaScript ayrıca dünyadaki en popüler kullanıcı arayüzü dilidir.

Blockchain Lisk, dapp’leri kodlamaya başlamak isteyen ancak bunu yapmak için yeni bir dil öğrenmek istemeyen geleneksel geliştiriciler için çekici olabilir.

Platformunun üzerine inşa edilmiş çeşitli projeler vardır. Bazı örnekler arasında bisiklet paylaşım pazarı, etkinlik katılımcılarını doğrulamak ve doğrulamak için kullanılan bir uygulama ve rulet ve zar oyunları da dahil olmak üzere merkezi olmayan çeşitli oyunlar sayılabilir.

Yatırımcılar, kullanıcıların eninde sonunda dapp’leri oluşturmayı ve kullanmayı kolaylaştıran blok zincirlere akın edeceğini düşünürlerse portföylerine LSK eklemeyi deneyebilirler.

Lisk (LSK) Nereden ve Nasıl Alınır?

Lisk (LSK)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu