LTC Fiyat Analizi: 53 Doları Hedefliyor

Litecoin’in genel teknikleri yukarı yönlü çoklu dalgalanmalara rağmen düşüş eğiliminde ve daha önce ihlal edilen noktalara geri döndü. Coini fırlatan son dalgalanmanın ardından 50$’a yakın psikolojik seviyeye yakın işlem gördü.

Litecoin 12 Saatlik Grafik:

12 saatlik Litecoin grafiğinde simetrik bir üçgen deseninin oluşturulması, her iki yönde de gidebilecek potansiyel bir kopuşun göstergesiydi. Bir düşüşten sonra, 50 günlük hareketli ortalama [Pembe] ve 100 günlük hareketli ortalama [Mavi] Nisan ayında düşüş eğilimini sürdürdü. Bununla birlikte, sonuçta ortaya çıkan dalgalanmaların ardından, iki DMA birbirine yaklaşmaya başladı ve yakın seyrettiği gözlemlendi. Bu, mürekkep püskürtmesinde potansiyel bir yükseliş geçişinin olabileceğini gösterdi.

Ek olarak, hem 50 hem de 100 DMA, Litecoin mumlarının üzerine kaymıştır. Bu, yükseliş varlığını daha da doğrulamaktadır.

MACD ayrıca gümüş kripto için yükseliş aşaması gösteren sinyal çizgisinin üzerindeydi.

Senaryo 1:

Yakın dönemde yükseliş eğilimi, fiyat mumlarının altındaki günlük hareketli ortalamalarla desteklendi. Bu durumda, coin, VPVR göstergesi tarafından yüksek ticaret aktivitesine sahip olduğu gösterilen 53.88$ ve 63.14$’lık kilit dirençlere tırmanabilir.

Senaryo 2:

Coin, VPVR göstergesinde gösterildiği gibi 40.35$ ve 35.79$’da kritik destek bulduğu için düşüş eğilimi pek olası değildir, ancak bu seviyelerin re-testi mümkün olabilir.

Korelasyon:

Litecoin, Bitcoin’in gümüşüdür ve tarihsel olarak kral coinin fiyat hareketine yanıt vermiştir. Halen BTC-LTC korelasyon katsayısı 0.86 seviyesindedir. Bitcoin boğa koşusu, Litecoin’in uzunca bir süre direnç olarak hareket eden önemli seviyelere tırmanmasını sağlayabilir.

Sonuç:

Litecoin’in yukarı yönlü potansiyel patlaması, direnç puanlarının 53,88$ ve 63,14$ seviyelerinde geri kazanılmasına yardımcı olabilir. Fiyat mumları 40.35$ ve 35.79$’lık noktalarda sıkıca destek bularak, bu noktaları muhtemelen destek seviyeleri olarak baz alınabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın