Macar Politikacı, BTC Madeni İçin Elektrik Çalarken Yakalandı

  • Macar bir politikacı, Bitcoin madenciliği yapmak için elektrik çaldıktan sonra istifa etti.

HVG’nin bildirdiğine göre, Demokratik Koalisyon’un (DK) Budapeşte’deki belediye temsilcisi Thomas Borka-Saxon, Bitcoin madenciliği yapmak için hükümetin elektriğini, ofisinden çalarken yakalandı.

Rezil siyasetçi çoktan istifa etti ve protesto nedeniyle partiden aniden ayrıldı.

Kasabanın Konuşması

Budapeşte iki kademeli bir idari sisteme sahiptir ve toplam 23 idari bölgeye ayrılmıştır.

Gizli Bitcoin madenciliği operasyonu, polisin yedinci hükümet bölgesi olan Erzsébetváros’un (Elizabethtown) binasını araması ve madencilik ekipmanına el koymasının ardından ulusal haberlerde sıcak bir konu haline geldi.

Elizabethtown belediye başkanı Péter Niedermüller, partisinin eski üyesini ateşli bir Facebook gönderisinde eleştirdi:

“Bir parti üyesi… beni ciddi şekilde hayal kırıklığına uğrattı. Ya da belki bu yeterince güçlü bir kelime değil. Bana ihanet etti. Hukukun üstünlüğü, ahlaki ilkelere uyma herkes için geçerlidir. Ve özellikle benim partimin üyelerine.”

Geçen yıl bölge belediye başkanı olarak seçilen muhalefet adayı Niedermüller, olayın partisinin itibarını zedelediğine inanıyor.

Borka-Saxon’un ofisinin elektrik gücünden yararlanarak kaç tane “bedava” Bitcoin madenciliği yapmayı başardığı belli değil.

Yasadışı Kripto Madenciliği

Macaristan’da tamamen yasal olmasına rağmen, Bitcoin madenciliği bol miktarda elektrik gerektirir. Tüm ağın enerji tüketimi artık Çek Cumhuriyeti ile aynı seviyededir.

Amerikalı öğrencilerden Rus nükleer bilim adamlarına kadar birçok fırsatçı, değerli kripto paraları ücretsiz olarak çıkarmak için elektrik çalarken yakalanmıştır.

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Avustralyalı bir adam, devlete ait süper bilgisayarlarda Monero madenciliği yaptıktan sonra geçen ay mahkum edilmişti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın