Vietnam’ın En Büyük Bankalarından biri RippleNet’e Katıldı

  • Orient Commercial Joint Stock Bank artık RippleNet ağının bir parçası.

Yönetiminde 4.6 milyar dolarlık varlığa sahip en büyük Vietnam bankalarından biri olan Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB), fintech yönetimi ve proje başkanı Phong Nguyen tarafından yapılan bir LinkedIn gönderisine göre RippleNet ağına “stratejik ortak” olarak katıldı.

10 Aylık Bir Yolculuk

Nguyen, Ripple teknolojisinin sınır ötesi ödemelerin ve havalelerin maliyetini düşürürken aynı zamanda hızlarını ve şeffaflıklarını artırmaya yardımcı olacağını söylüyor.

OCB, RippleNet’in bir parçası olmadan önce 10 ay boyunca kaynaklarını hareket ettirmek ve yeni iş kullanım örneklerini “agresif bir şekilde” keşfetmek zorunda kaldı.

Ripple’ın Singapur merkezli satış direktörleri Benoit Gaudiliere, Fiona Murray ve diğer ekip üyelerine ortaklıklarını taahhüt ettikleri için minnettarlığını ifade etti:

“Umarım, birlikte Vietnamlı tüketiciye en son finans teknolojisiyle daha etkileyici hizmet sunabiliriz.”

Merkezi Ho Chi Minh Kentinde bulunan OCB, Vietnam’ın her yerinde bulunan, 130’dan fazla şubeden oluşan bir ağa sahiptir.

Esas olarak perakende müşterilere, yanısıra küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi hizmetleri sunar.

Ocak ayında, Japon Aozora Bank, OCB’nin yüzde 15 hisseni satın aldığını duyurmuştu.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın