Malta Yasa Dışı Kripto Şirketlerine Baskı Uyguladı - BTC MAGAZİN

Malta Yasa Dışı Kripto Şirketlerine Baskı Uyguladı

  • Malta’daki Finansal Hizmetler Otoritesi, bu haftanın başlarında çifte bir uyarıyla “COINMALEX” ve “Crypto Foxtrades” adlarındaki kripto platformlarını duyurdu.
  • Lider platformların her ikisi de Malta’da lisanslandığını, tescillendiğini veya merkezi olduğunu iddia etti. Ancak, tüm bu iddialar MSSA tarafından reddedildi.

COINMALEX’teki “Hakkımızda” sayfasında, Malta işletme sicilinden olduğunu iddia eden bir belge bulunuyor. Bu, küçük Avrupa devletinde gerçek bir kurum olmasına rağmen, platformun web sitesinde yasallığı tartışmalıdır.

Crypto Foxtrades’teki “Hakkımızda” sayfasına bakıldığında, Malta ile olan bağları açısından doğrudan bir yol izliyor. Platform, üçüncü kategori bir yatırım hizmeti sağlayıcısı olarak lisanslandığını ve düzenlendiğini iddia ediyor. Yine, bu gerçek bir kategoridir, ancak MFSA bu platformun altında lisanslanmadığı konusunda ısrar ediyor.

Malta finansal hizmetler yetkilisi şunları söyledi:

“MFSA, Malta’daki ve yurtdışındaki halkı, Crypto Foxtrades’in, MFSA tarafından lisanslı veya yetkilendirilmesi gereken bir borsa veya diğer finansal hizmetlerini sunması için lisanslanmış ve başka bir şekilde yetkilendirilmiş olmadığını ve Malta yasalarına göre Malta’ya kayıtlı bir Şirket OLMADIĞI konusunda kamuoyunu uyarmak istemektedir.”.

Malta yetkilisi 2018’den bu yana bu kripto para birimi şirketlerini, demir yumrukla, cezai işlemlere tabi tutuyor. Sahte bir lisans gördüklerini iddia etmeleri halinde, gerektiği yerde ve gerektiğinde uyarı yayınladılar. Dikkate değer bir şey, endüstrideki en büyük kripto platformlarından biri olan Binance’ın Malta’da asla faaliyet göstermediği ve aslında MFSA tarafından lisanslanmadığı ortaya çıktı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu