Binance Güney Kore'de Yeni Bir Borsa Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Binance Güney Kore’de Yeni Bir Borsa Başlatıyor

  • Binance, Güney Kore’de yeni bir kripto borsası başlatıyor.
  • Yeni borsa Binance KR, 2 Nisan’da kayıtlara ve yatırımlara açılacak.
  • Bitcoin ve ether lansmanda ticaret için desteklenecek.

Binance, önümüzdeki hafta Güney Kore’de yeni bir kriptoya borsası başlatacak.

Salı günü haberleri açıklayan Binance, yeni borsa Binance KR’nin 2 Nisan’da kayıt ve yatırmaya açılacağını söyledi. Alım-satım 4 Nisan’da açılırken, 9 Nisan’da para çekme işlemleri gerçekleştirilecek.

Binance KR, lansman sırasında Binance KRW (BKRW) stabilcoinini destekleyecek. Stabilcoin, Güney Kore Won’u (KRW) tarafından desteklenmektedir ve yakın zamanda Binance.com‘da da listelenecek.

Koreli kullanıcılar KRW’yi BKRW stabilcoinlerine dönüştürebilecekler, bu da daha sonra bitcoin (BTC), ether (ETH), Binance coin (BNB) ve BKRW alım-satımı için kullanılabilecek.

Binance, yeni borsanın ayrıca alım-satım için Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) stabilcoinlerini “yakında” destekleyeceğini söyledi.

BxB edinimi

Binance KR’in lansmanı, Binance Ltd.’in KRW destekli bir stabilcoin olan KRWb’nin arkasındaki fintech şirketi olan BxB’yi satın almasıyla ilgili haberlerle birlikte geliyor. Geçen ay Binance BxB’ye yatırım yaptı.

Binance Ltd.’nin Binance KR ve BKRW’yi sunacak kuruluş olduğunu belirtmek gerekir.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao “Binance.com’un ticaret derinliğini, güvenliğini ve işlem hızını Binance KR’e getirmek üzere Kore’deki kullanıcılara dijital varlık platformu sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. “BKRW alım-satım çiftlerini listeleme kararımız, yerel hizmetlerimizi genişletmek için kriptoyu Güney Kore Won’a sorunsuz bir şekilde bağlayabilmemizi sağlayacaktır.”

Binance Ltd. ortak CEO’su Jiho Kang, şirketin Binance Cloud ve BKRW aracılığıyla Kore pazarına “tam uyumlu” bir kripto borsası getirmeye “kararlı” olduğunu söyledi. Binance Cloud, borsa müşterilerinin ve ortaklarının teknolojisini ve likiditesini kullanarak kripto borsalarını başlatmaları için geçen ay başlatılan bir altyapı çözümüdür.

Binance KR, Binance’in beşinci yerel borsasıdır. Diğer dört ayrı borsa Singapur, Jersey, Uganda ve ABD’de bulunmaktadır.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu