Kripto Girişimcisi Mark Arguinbaev’in Listesinden En İyi Metaverse Coinleri

Şu anda, kripto alanındaki en popüler coinler, metaverse token’ları ve web 3.0 ile ilgili token’lardır. Peki 2022’de hangi para birimleri izlenmeli? Kripto girişimcisi Mark Arguinbaev’in listesinden coinler. İşte detaylar.

En Popüler Metaverse Coinleri

Decentraland (MANA)

İzlenecek ilk metaverse tokeni Decentraland’dır (MANA). Decentraland, Ethereum Blockchain üzerine kurulmuş sanal gerçeklik platformudur ve MANA, onun alt yardımcı program tokenidir.

Minecraft düşünülerek oluşturulmuş ilk metaverse tabanlı oyun projelerinden biridir. Üç coin platformla ilişkilendirilir: LAND, MANA ve ESTATE. Bu üç coin, merkezi olmayan ekonominin farklı alandaki sektörleri için birlikte çalışır. Platform, kullanıcıları tarafından merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan Decentraland DAO aracılığıyla yönetilmektedir.

Decentraland’ın popülaritesi son zamanlarda patlama yaşarken, projenin tamamen işlevsel bir uygulaması ve ekosistemi var. Bu nedenle, kripto girişimcisi Mark Arguinbaev’e göre MANA için uzun vadeli görünüm son derece iyimser.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, Pokemon’dan ilham alan blockchain tabanlı bir saldırı oyunudur. Oyunu yöneten token’a AXS denir.

Oyun içerisinde Smooth Love Potion (SLP) adlı bir token da kullanılıyor. Oyun Ethereum blok zincirinde geliştirilmiştir. Axies olarak bilinen dijital evcil hayvanlar Pokemon benzeri yaratıklardır ve her biri aynı zamanda ERC721 tabanlı bir NFT’dir.

Axie Infinity, kullanıcıların oyun yoluyla AXS coinleri kazanabilecekleri Pokémon’dan ilham alan bir evrendir. Arguinbaev, Mark Arguinbaev AXS’in de kaliteli bir ürüne ve güçlü bir ekibe sahip olduğuna dikkat çekerek, özellikle 2022’de görülmeye değer olduğunu düşünüyor.

The Sandbox (SAND)

Axie Infinity ve Decentraland’a benzer bir şekilde, The Sandbox tamamen işlevsel bir altyapıya sahiptir.

Sandbox, oyuncuların platformda SAND yardımcı program tokenini kullanarak Ethereum blok zincirinde oyunu tecrübe edinmelerini ve bunlardan para kazanabilmelerini sağlayan metaverse evrenidir.

Oyuncular, oyunları Marketplace ve Game Maker ile entegre ederek NFT biçiminde dijital varlıklar oluşturabilirler.

Arguinbaev’e göre SAND, sağlam bir kullanıcı tabanı ve büyüyen ekosistemi ile metaverse projeleri için en iyi adaylardan biri.

Dvision Network (DVI)

DVI artık oyuncuların kullanması için tamamen işlevsel bir uygulamaya sahip. Uzmana göre MetaMask cüzdanınızla giriş yapabilir ve Division Network dünyasını keşfe çıkmaya ve araştırmaya başlayabilirsiniz.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas, uzay ve evren temalı, Blockchain tabanlı bir video oyunudur. 2620 yılında geçen devasa büyüklükte, çok oyunculu metaverse platformudur.

En İyi 10 Metaverse Coini

Piyasada yüzlerce metaverse tokeni var, bu nedenle hangi projelerin gerçekçi ve incelenmeye değer olduğunu, hangilerinin trend olduğunu ayırt etmek zor olabilir.

10.Wilder World (WILD)

111 milyon piyasa değeri ile Wilder World, Ethereum’a dayalı zengin bir Metaverse 5D sanal para projesidir. Kullanıcıların binalar, arabalar, spor ayakkabılar gibi çeşitli eşyaları ve ögeleri satın almalarını sağlayan tamamen işlevsel bir Metaverse pazarına sahiptir.

WILD, Wilder World ekosisteminin tokenidir. Wilder World’ün misyonu, gerçekten merkezi olmayan, topluluk odaklı ilk NFT pazarı olmaktır.

9.UFO Gaming (UFO)

200 milyon piyasa değeri ile UFO Gaming, merkezi olmayan Ethereum tabanlı bir oyun platformudur. Ekip, geleneksel oyunları blockchain teknolojisiyle birleştirmeyi hedefleyen ve Dark Metaverse‘lerinde kullanılan yerel yardımcı program işaretcisi olan UFO para birimine sahiptir.

UFO Gaming’in Dark Metaverse’indeki her gezegen, oyuncuların NFT yoluyla arazi satın almalarını sağlayacak benzersiz bir oyun seti içeriyor.

8.Illuvium (ILV)

362 milyon piyasa değeri ile Illuvium (ILV) Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş açık dünya RPG macera oyunudur.

Illuvium metaverse, oyuncunun keşfe çıkıp, araştırıp, toplayabileceği Illuvials adlı yaratıklar içerir. Yabancı dünyada yaşayan, her biri farklı niteliklere ve sınıflara sahip 100’den fazla Illuvial var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kozmetik Devi Estée Lauder, Decentraland ile Metaverse'e Giriyor

Illuvials, Opensea’da listelenen ve lansman sırasında oyun içinde mevcut olan bir dizi NFT’ye sahiptir.

7.WAX (WAXP) WEMIX (WEMIX)

546 milyon piyasa değeri ile WEMIX, 22 senedir aktif olan Koreli bir oyun şirketi WEMADE tarafından geliştirilen blok zinciri tabanlı bir oyun platformudur.

WEMADE’nin en popüler oyunlarından biri 500 milyondan fazla indirilen “The Legend of Mir”dir. WEMIX, kullanıcıların App Store veya Google Play’den indirebilecekleri oyunların bir listesine zaten sahiptir.

6.WAX (WAXP)

563 milyon piyasa değeri ile WAX, NFT’ler, koleksiyonlar ve video oyunları için dünyanın en kanıtlanmış ve çevre dostu blok zinciri olduğu iddia edilen “Worldwide Asset eXchange” anlamına da gelmektedir.

Street Fighter, Saw, Atari ve diğer birçok büyük marka ile ortaklık kurdu. WAXP, yetkilendirilmiş bir ProofofStake konsensüs mekanizmasına sahip özel WAX blok zinciri platformunun tokenidir.

5.Enjin Coin (ENJ)

1,292 milyar piyasa değeri ile 2009 yılında kurulan ENJ, Enjin platformuna güç sağlayan ERC20 tokenidir. Enjin platformunun amacı: Bireyler, kurumlar ve markalar tarafından ticareti yapılamayan tokenlerin (NFT’ler) kullanımını basitleştirmektir.

ENJ, Enjin platformunda basılan NFT değerini desteklemek için de kullanılır. Herkes platformda NFT ticareti yapabilir ve takas edebilir.

Enjin amacı NFT’yi herkes için NFT ekosistemine katılımını kolaylaştırmaktır. Efinity, Polkadot üzerine kurulu coinler için yeni nesil blok zinciri olan Enjin’in en son projesidir.

4.THETA Network (THETA)

3,022 milyar piyasa değeri ile THETA, blockchain tarafından desteklenen yeni nesil bir video ve eğlence platformudur. Bir NFT pazar yeri içerir ve Github’da tamamen açık kaynaklıdır.

THETA, Google, Sony, Samsung, Binance, Blockchain ve daha fazlası dahil olmak üzere kurumsal doğrulayıcılar için harika ortaklar içerir.

3.Axie Infinity (AXS)

3,125 milyar piyasa değeri ile Axie Infinity, Vietnamlı stüdyo Sky Mavis tarafından geliştirilen, Ethereum platformunda kullanılan NFT koleksiyon oyunudur.

Oyuncuların çeşitli özelliklerle yükseltebileceği ve ödüller kazanmak için savaşa gönderebileceği Axies adlı sevimli canavarlar vardır.

AXS, Axie Infinity platformu için yerel ERC20 tokenidir. AXS, platformla etkileşim yaratmak için kullanılır.

2.Sandbox (SAND)

3,585 milyar piyasa değeri ile Sandbox, bugün piyasadaki en iyi tasarlanmış Metaverse projelerinden biridir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş olup diğer Metaverse coinlerine rağmen benzersiz grafikler ve hareketlilik sunan indirilebilir bir PC istemcisine sahiptir.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Alpha, oyunculara sanal dünyaları üzerinde kontrol sağladığı için Sandbox’lar piyasaya hakim oldu.

Oyun beklendiği kadar başarılıydı çünkü son derece iyi inşa edilmişti, Minecraft ve Fortnite kombinasyonunu andırmasından dolayı beğenilme oranı yüksekdir.

1. Decentraland (MANA)

4,523 milyar dolar piyasa değeri ile Decentraland (MANA), Ethereum üzerine inşa edilmiş olup oyuncuların arazi satın almalarına ve sanal dünyaları araştırmasına olanak sağlayan 3D blok zinciri tabanlı metaverse tokeni projesidir.

Konserler, galeriler, kumarhaneler ve daha fazlası gibi çeşitli tecrübe edinilebilecek alanlar var. Decentraland, Şubat 2020’den beri kullanıma açık ve en eski kripto 3D süpermarket projesi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu