Mart 2022’nin En İyi Metaverse Tokenleri

Metaverse, pek çok insanı içine çeken yeni bir teknoloji ve insanlar bu evrenlere girip keşif yapmak için sıraya girmiş durumda. Erişilebilirliği ve uyumu odak noktası haline getiren metaverse projeleri, daha fazla kullanıcıyı sanal evrenlerde bir araya getiriyor. Metaverse coin yorumları ve bu tokenlerle alakalı önemli gelişmelere yer vereceğiz. Aynı zamanda cüzdanımızda tutmamız gereken metaverse tokenlerinden de, dahil olmamız gereken metaverse’lerden de gönderilerimizde sıkça bahsedeceğiz. 2022 Mart ayının en iyi metaverse coinleri Ontology, Illuvium, Yield Guild Games ve CEEK VR.

Mart 2022'nin En İyi Metaverse Tokenleri 2

Ontology (ONT)

Ontology, geliştiricilere yardımcı olmak için Ethereum Sanal Makinesi ile bağ kurdu ve 10 milyon dollarlık bir EVM fonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Böylece artık Ontology ekosistemi Web3 API’lerini destekleyecek, daha düş gas ücreti ile işlem yapılabilmesini sağlayacak, ekosistemler arasında geçiş maliyetlerini azaltacak ve daha çok işlem türüne izin verecek.

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik sayesinde Ontology blok zincirinde sorunsuz şekilde merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulabilecek. Bu, Ontology’nin kendi blok zincirinin olması, yani ağda çok fazla dApp, oyun, proje ve merkeziyetsiz borsa oluşturulabilmesi anlamına geliyor. Böylece hem ONT kullanan sayısı hem de ağdaki işlem hacmi kademe kademe artabilir.

Ontology (ONT), şu anda $0,499’dan işlem görüyor. ONT, fiyatını 14 gün önceye göre %3,5 artırmayı başarırken ünlü analistler tarafından yapılan ONT yorumları iyi bir boğa sezonunda fiyatın $1’a çok yaklaşması muhtemel şeklinde.

Mart 2022'nin En İyi Metaverse Tokenleri 3

Illuvium (ILV)

Ethereum ağı üzerine kurulmuş bu oyun, açık dünya RPG macera oyunu kategorisindedir. Oyuncular Illuvials olarak bilinen oyun içi karakterlerle savaşıyor, onları avlıyor ve geniş arazide dolaşabiliyorlar. Illuvium’un en iyi yanı, Ummutable X entegresiyle oyuncuların 0 gas ücreti ile birbirleriyle NFT takası yapmasını sağlaması. Özellikle Ethereum ağındaki fahiş gas ücretleri nedeniyle oyun eşyası alıp satmak bile çok pahalı iken Illuvium’un bu özelliği, oyunu oynayanların sayısını artırıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nisan Ayının Trend Play to Earn Tokenları

Illuvium aynı zamanda oyun içi etkinlik ve quest sayısını sürekli artırıyor. Oyuncuları rekabet için teşvik eden oyun, topluluğunu hızla büyütüyor. Şu anda $497’dan işlem gören ILV, blok zinciri oyunları arasında RPG kategorisinde öncü. The Sandbox, Decentraland, Axie Infinity gibi sektör liderlerinin piyasa değerine ulaşabilirse Illuvium (ILV) geleceği 8-20 kat arasında değerlenebileceğini, yani $10.000 seviyesine kadar çıkabileceğini gösteriyor.

Mart 2022'nin En İyi Metaverse Tokenleri 4

Yield Guild Games (YGG)

Animoca Brands tarafından bizzat desteklenen YGG, play to earn tokenleri arasında parıldamaya devam ediyor. Bu ekosistemin kullanıcıları son bir senede %8500 artış gösterdi. Oyun içi kazanç elde etmek bir yandan zorlaşırken öte yandan YGG metaverse tokenleri arasında konumunu güçlendiriyor. Topluluğunu büyüten ve kurumsal yatırımcıların dikkatini hayli çeken YGG şu anda $2,57’dan işlem görüyor.

2 hafta önceki fiyatından %2,4 yukarıda olan YGG, kripto piyasası bir ralli yaptığında aya doğru roketlenerek $6’ı aşabilecek potansiyele sahip.

Mart 2022'nin En İyi Metaverse Tokenleri 5

CEEK Smart VR Token (CEEK)

Kullanıcılar CEEK metaverse’te 3D olarak birbiriyle etkileşime girebiliyor, 360 derece bir sanal gerçekliğe erişebiliyorlar. CEEK kurucusu ve uzay mühendisi olan Mary Spio, evren içinde “Ay”ın modellemesinin yapılacağını söyledi. Böylece metaverse içinde sadece mağazalar, ünlü sanatçılar, konserler ve canlı performanslar gibi fiziksel dünyadaki şeyler olmayacak, artık normal insanların erişmesinin mümkün olmadığı gezegenlere de erişilebilecek.

Decentraland ile çok benzer özelliklere sahip metaverse olan CEEK Smart VR Token (CEEK), piyasa değeri olarak onun 17 kat aşağısında, 210 milyon dollar değere sahip. Son 14 günde %11,3 değer kaybeden CEEK şu anda $0,28’dan işlem görüyor ve yakın gelecekte majör metaverse tokenleri arasına gireceği aşikar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu