Mastercard, Kripto Piyasasındaki Varlığını Genişletiyor - BTC MAGAZİN

Mastercard, Kripto Piyasasındaki Varlığını Genişletiyor

Mastercard, hibrit işlemlerin segmentini yeniden şekillendirecek birinci sınıf dijital ödeme sağlayıcılarıyla bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Basın açıklamasına göre Mastercard, kripto para cüzdanları ve borsaları için kart programını geliştiriyor. Sonuç olarak, milyonlarca kullanıcıya sorunsuz bir kriptodan fiat dönüştürme deneyimi sunulacak.

Mastercard, yeni program kapsamında Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, Metropolitan Commercial Bank, Uphold, BitPay, Apto Payments, i2c Inc. ve Galileo Financial Technologies ile ortaklık kurdu.

Sonuç olarak, Mastercard kullanıcıları dijital varlıklarını plastik kartlarının kabul edildiği her yerde harcayabilecekler. Şubat 2021’de şirket, ağının üstünde doğrudan stablecoin işlemleriyle ilgili deneyleri doğruladı.

Mastercard blok zinciri ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, dijital para birimlerinin perakende olarak benimsenmesi için yeni girişimin önemini vurguladı:

Bugün tüm kripto şirketleri, kripto para birimini geleneksel itibari para birimine dönüştürmek için temel altyapıya sahip değil ve biz bunu kolaylaştırıyoruz. Evolve, Paxos, Circle ve daha büyük dijital varlıklar topluluğuyla olan ilişkimiz sayesinde Mastercard, dünyanın dört bir yanındaki insanlara nasıl ve ne zaman ödeme yapacakları konusunda seçenekler sunma konusunda tüketici tercihi vaadimizi yerine getirmeyi umuyor.

USDC entegrasyon testleri başladı

Circle ve Paxos, dijital varlıklarının Mastercard’ın ödeme araçları paketine entegre edildiğini görecek. İkinci en büyük stabilcoin olan Circle’ın USD Coin’i (USDC), doğrudan kripto-fiat değişimi ve anında transferler için bir araç olarak test edilecek.

Circle’dan Jeremy Allaire, şirketinin USD’ye sabitlenmiş stablecoin’inin büyük ölçekli ödeme operatörleri ile dijital para birimi segmenti arasında güvenilir bir köprü görevi göreceğinden emin:

Circle ve Mastercard arasındaki ilişki, dijital para ödeme sistemleri ile büyük, yerleşik ödeme ağları arasında hayati bir köprü kurarken USDC’nin internet üzerinden ödemeler ve ticaretteki rolünü nasıl büyüttüğünü pekiştiriyor.

USD Coin (USDC), piyasa değeri açısından en hızlı büyüyen stablecoin’ler arasında yer alıyor. Son zamanlarda, piyasa değeri 25 milyar doların üzerine çıkan ikinci para birimi oldu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu