Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor - BTC MAGAZİN

Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor

Çin’deki son kripto madencilik yasağı madencilik zorluğunu yeni düşük seviyelere indirmeye devam ediyor. Blockchain.com verilerine göre, madencilik zorluğu iki yılın en düşük seviyesine inerek şu anda 13.673 trilyon değerinde bulunuyor.

Kaynak: Blockchain.com

Düşüşün ana nedeni, ülkenin Bitcoin madencilik kapasitesinin yüzde 90’ından fazlasının kapanmasına neden olan Çin’deki madencilik yasağı olmaya devam etse de, şimdi buna bazılarını etkilemiş olabilecek Bitcoin’deki son büyük fiyat düşüşünü ekleyebiliriz.

Ancak düşük madencilik zorluğu her zaman kötü bir işaret değildir. Bu noktada, hem finansal hem de kripto piyasaları COVID ile ilgili potansiyel yeni bir kriz nedeniyle mücadele ettiğinden, çok sayıda madenciden gelen ek satış baskısı fiyatı daha da fazla etkilemiş olabilir.

Madenciliğe yeni başlayanlar için de kötü bir haber değil. Madenci gelir tablosuna göre, Bitcoin madenciliğinin karlılığı 27 Haziran’da dibe vurdu ve şu anda 33 milyon dolar civarında kalırken istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bugün madencilik, gelirin yaklaşık 13 milyon dolar olduğu Ocak 2020’den hala daha karlı.

Kaynak: blockchain.com

Stabilcoin arz oranı gibi ek güncel zincir içi verilere göre, Mayıs ayından bu yana sermayenin stablecoinlerden BTC’ye geri aktığını görebiliyoruz. Yatırımcılar, fonları kademeli olarak daha istikrarlı varlıklardan değişken Bitcoin’e geri taşımayı seçtikleri için genel olarak iyi bir işaret olabilir.

Zincirdeki tüm verilere rağmen, Bitcoin’in mevcut piyasa performansı yükselişten çok uzak. Yazım zamanında, Bitcoin arka arkaya üçüncü olumsuz performans haftasıyla 29.510 dolardan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu