Mayıs ve Haziran’ın İlgi Gösterilen DeFi Coinleri

DeFi olarak da bilinen merkeziyetsiz finans, finansal işlemleri yönetmek için blok zinciri ve kripto paralar teknolojisini kullanır. DeFi, kredileri, günlük bankacılık işlerini, mortgageları, karmaşık sözleşme ilişkilerini, sigortacılığı ve varlık ticaretini kapsayan eksiksiz bir finansal hizmetler yelpazesidir. DeFi’da varlıklar eşler arası değiştirilir, aracıları ve komisyoncuları azaltan bu yapı finansı demokratikleştirmiştir. Yönetim organları ve aracıların yürüttüğü geleneksel finansta her zaman bir dizi aracıyla uğraşmak ve uzun süreler harcamak gerekirken DeFi bunlara çözümler üretmiştir. İçerikte Mayıs ve Haziran’ın ilgi gösterilen DeFi coinleri listesine göz atacağız.

Gnosis (GNO)

Gnosis, merkeziyetsiz finans için yeni mekanizmalar oluşturmaya yönelik sağlam bir launchpad projesidir. Kullanıcıların Ethereum ağında dijital varlıklar oluşturmasını, değiştirmesini ve korumasını sağlayan üç ürün hattına sahiptir. Gnosis DAO isimli bir özerk organizasyona sahip olan proje, token ekosisteminin ilerlemesi, desteklenmesi ve yönetimi konusunda alınan kararlara rehberlik etmek için DAO kullanır. Gnosis, yüksek güvenlik seviyesine sahiptir. Ticaret protokolleri hakkında kapsamlı araştırmalar yürüten geliştiriciler bu launchpadi geliştirmeye devam ediyor. $202,04’dan işlem gören GNO token, son haftada %2,1 değer kaybetmiştir.

Olympus (OHM)

Olympus, DeFi’a odaklanmış, küresel ödeme aracı olarak kullanılacak merkeziyetsiz kripto yaratmayı amaçlayan bir blok zinciri protokolüdür. Algoritmik bir token yaratan proje, Zeus takma ismini kullanan bir geliştirici tarafından oluşturulmuştur. DAO ile yönetilen proje, OHM tokenın değerini yönetmek amacıyla DAI gibi rezerv varlıklar tutmaktadır. Her 1 OHM, platform hazinesinde 1 DAI karşılığı desteklense de OHM token serbest piyasada değerlenmektedir.

Platformun önemli ürünü Bonding’dir. Bonding, Ethereum gibi varlıklar karşılığında indirimli bir biçimde OHM token almayı sağalyan yeni bir sistemdir. İndirimli OHM satın alanlar bu varlıklarını ikincil piyasada yüksek fiyattan satabilir veya stake edebilir. OHM token son 14 günde %59,3 değer kazanarak $21,40 fiyatına yükselmiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haziran ve Temmuz Aylarının Popüler NFT Coinleri

1inch (1INCH)

1inch, DeFi alanının en büyük aktörlerinden biridir. Kurumsal yatırımcıları DeFi’a getirmek için çözümler sunmaya devam eden 1inch, geleneksel finansın zorluklarını tartışmayı da sürdürüyor. Kripto düzenlemeleri yakınlaştıkça bu alandaki liderlerin mevcut duruma ilişkin içgörülerini duymak kripto topluluklarının ilgisini çekiyor. 1INCH token şu anda $0,924 fiyatındadır ve geçtiğimiz 7 günde %2,1 değer kazanmıştır.

Kyber Network Crystal (KNC)

Kyber Network, insanların CEX gibi üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan token swap yapmasına izin veren bir DeFi aracıdır. Kyber’in geliştirici dostu mimarisi, bu protokolün diğer blok zinciri tabanlı protokoller ve uygulamalarla kolayca entegre olabilmesini sağlar. KyberSwap; Velas, Fantom, Aurora, Polygon, Ethereum, Avalanche, BNB Smart Chain, Arbitrum, Oasis ve Cronos da dahil olmak üzere 10 ayrı blok zincirinde hizmet sunmaktadır. Birlikte çalışabilirlik, tüm blok zinciri teknolojisinin ana temasıdır ve Kyber Network de buna ayak uydurmayı başarmıştır. Son iki haftada %35,6 değer kazanan KNC token şu anda $1,94’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu