Merakla Beklenen Bitcoin Opsiyonları Ticarete Açıldı - BTC MAGAZİN

Merakla Beklenen Bitcoin Opsiyonları Ticarete Açıldı

Chicago borsası CME Group, merakla beklenen Bitcoin opsiyonlarının ticarete açık olduğunu duyurdu.

CME’nin bitcoin vadeli işlem sözleşmeleriyle ilgili seçenekler, CME Globex’te Pazartesi başlatıldı. CME, Bitcoin’in fiyatını doğru bir şekilde izlemek için birçok büyük Bitcoin borsalarından gelen ticaret akışı verilerine dayanıyor.

Bitcoin türevleri, 2014’ten beri birden fazla kripto para birimi borsasında mevcuttu. Ancak CME, Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlemlerini ilk başlattığında yatırımcılara göre düzenlenmiş ürünler sunan ilk platformlardan biri oldu.

Analitik firması Skew’den toplanan verilere göre, Bitcoin seçenekleri 2019’a güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Geçen haftaki günlük miktarlar, Cuma gününe kadar 90 milyon doları aşmaya başladı. Geçen yıl tüm işlemlerin yaklaşık yüzde 95’i Perşembe günü operasyonlarını yasal kaygılardan dolayı Panama’ya taşıdığını açıklayan Hollanda merkezli borsa Deribit’te gerçekleşti.

Pazar geçmişte Bitcoin türevlerine karışık bir tepki vermişti. Bitcoin, CME vadeli işlemlerinin ilk çıkışından kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaştı. Ancak Bakkt’ın vadeli işlem sözleşmelerinin başlamasının ardından yaklaşık 2.000 dolar düştü .

Cuma günü, JPMorgan’ın küresel pazar stratejisi genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların CME’nin lansmanı için hazırlandığını belirten işaretlere dikkat çekti. Borsa verileri, Bitcoin vadeli işlemlerine açık ilginin yıl sonundan son Cuma’ya kadar yüzde 69 oranında arttığını ve yedi ayın en yüksek seviyesini vurduğunu gösterdi.

Panigirtzoglou, “Son birkaç gündeki bu alışılmadık derecede güçlü etkinlik, opsiyon sözleşmesinin piyasa katılımcıları arasındaki yüksek beklentiyi yansıtmaktadır.” dedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu