Bitcoin Hakimiyeti Artıyor

Tradingview tarafından sağlanan ve hesaplanan en son grafiğe göre, Bitcoin, en son Ekim 2021’in sonlarında gördüğü kripto piyasası hakimiyeti seviyesine geri döndü.

İlk kripto para birimi, tüm kripto pazarının %45,3’ünü kontrol ediyor ve son iki hafta içinde %9’luk bir hakimiyet artışı gösteriyor.

Son 6 aydır altcoinler yavaş yavaş Bitcoin’in kripto pazarındaki payını kapıyor, ancak risk alma zamanı geldiğinde Bitcoin’in zarar ettiğini görüyoruz. Bitcoin, piyasa türbülansı dönemlerinde yatırımcıların fonlarını her zaman konsolide ettiğinden, çoğu kişinin düşündüğü Altın 2.0 gibi durumlarda hareket ettiğinden, bu tür bir hareket şaşırtıcı değildir.

Tabii ki, para politikasının sıkılaşması, ABD borsasının kademeli olarak deflasyonu ve ufukta birçok gelişmiş ülkede baş gösteren durgunluk ile, bu, en ünlü kripto para biriminin pazar payı büyümesinin sınırı değil.

Ancak aynı zamanda, artan hakimiyet bize Bitcoin’in tüm bu risklerle karşı karşıya olmadığını söylemiyor. Sadece enstrümanın kendisi, diğer dijital varlıklara kıyasla defalarca kanıtladığı gibi, daha güvenilir hissediyor.

Dahası, stabilcoin sektöründeki artan panik nedeniyle Bitcoin, hardcore kripto meraklıları ve fiat rakipleri için fon depolamak için favori bir yatırım aracı olmaya devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Yatırımcı Sıradaki Bitcoin Rallisi İçin Tarih Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu