Bitcoin (BTC) Satın Alma Zamanı mı?

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu, Bitcoin‘in bir birikim bölgesine yaklaştığını gösteren bazı göstergelere değindi.

Zhu, BTC birikimini destekleyen Yükseliş Faktörlerini Vurguluyor 

Zhu, vakfın ikinci en büyük tek günlük satın alımı olan Kanada’nın Bitcoin ETF’sine 7 bin Bitcoin girişi gibi ikincil faktörleri dile getirerek Bitcoin rezervini 41.620’ye çıkardı. Bunlar, 44 merkez bankasına ev sahipliği yapan El Salvador konferansı, OPEC uluslararası ödeme kullanımı, özel satıştan korunmak için Bitcoin sıkıntısı.

Zhu’nun dikkate değer bulduğu bir başka zincir üstü Bitcoin metriği, BTC’nin bir gecede borsa üzerindeki gücüdür. Zhu’ya göre Bitcoin, genel bir yükseliş piyasası yapısı ile uzun bir birikim dönemine yaklaşıyor.

Bu, piyasanın teslim olmaya yakın olabileceğini ve uzun vadeli yatırımcılar için güçlü bir alım bölgesi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in mevcut konumu 

Mayıs ayı, en önemli piyasa gelişmelerinden bazılarına tanık oldu. Bununla birlikte, şu anda Bitcoin, son yedi hafta içinde tarihin en büyük düşüşünü yaşadı. 

Bitcoin (BTC) 30.000 $ seviyesini korumak için mücadele ediyor gibi görünüyor ve son birkaç gün içinde 27.000 $ ile 30.000 $ arasında dar bir aralıkta işlem gördü. Bu, BTC için önemli bir destek bölgesi ve aynı zamanda bir yıllık ticaret aralığının alt sınırı.

Bitcoin, 33.000 ila 36.000 $ arasında güçlü bir dirençle karşı karşıya ve bu da fiyat artışını durdurabilir. Bitcoin hakimiyeti, Çarşamba günü %45’in üzerine çıkarak yükselmeye devam etti. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fundstrat'dan Büyük Bitcoin Fiyat Tahmini: Nisan 2024'e Kadar Boğa Piyasası Devam Edebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu