Ünlü Ekonomistten Cesur Bitcoin (BTC) Tahmini!

Kripto para birimlerindeki oynaklığın ardından, ekonomist Harry Dent, Kitco News ile konuşurken Bitcoin ve kripto piyasası tahmininde bulundu. HS Dent Publishing’in kurucusu Dent, tıpkı diğer birçok ekonomist ve kripto analist gibi dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in olası en düşük ve en yüksek değerlerini alıntılayarak iki cesur tahminde bulundu.

Dent’in Bitcoin Fiyat Tahmini

Tahminler her zaman doğru olmasa da Dent’e inanmak için bir neden var. Yılın başında Dent, yılın ilk çeyreğinde bir piyasa çöküşünü öngörmüştü.

Dent’in tahminine göre, Bitcoin değerindeki düşüşü, değerinde önemli bir artış takip edecek. Dünyanın en büyük dijital parasının 7.000 $ veya 3.000 $’a kadar düşeceğini ve daha sonra yaklaşık 500.000 $ veya 1 milyon $’a yükseleceğini tahmin etti.

Yine de, Dent, 2037’ye kadar önemli bir küresel patlama beklemiyor. Ayrıca mevcut durumu gelecekteki bir finansal devrim için itici bir güç olarak analiz etti.

Gelecekteki bir finansal devrim kavramı, bir yeniliğe duyulan ihtiyaç fikrine dayanıyor. Standart olarak ortaya çıkan Bitcoin ile gelecekte küresel bir dijital para birimine ihtiyaç duyulacağına ve Bitcoin’in basılı parayla rekabet edebileceğine inanıyor.

Bitcoin Güncel Analizi 

Bitcoin fiyatı, Kasım 2021’de 65.000 doları aştıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Şu anda 30.000 dolar civarında işlem gören dünyanın önde gelen kripto parası, yaklaşık %56’lık büyük bir değer düşüşü kaydetti.

Independent’teki bir blog gönderisine göre, düşüş sonrasında piyasada 1,5 trilyon doların üzerinde kayıp yaşanmasının ardından analistlerin tahminlerine göre bir “kripto kışı” söz konusu olabilir. Bir gerilemenin son uyarısı 2018’de geri döndü.

Bitcoin, çoğunlukla 27.000 $ ve 30.000 $ aralığında işlem gördükten sonra bir destek bölgesi buldu. Tersine, direnç 33.000 ila 36.000 $ arasında yer alıyor. Her iki bölgeden de bir kırılma, bitcoin fiyatının yükselmesine veya düşmesine neden olacak yukarı veya aşağı yönlü bir trend değişikliğine yol açabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter Hackerların Nasıl Erişim Sağladığını Biliyor

El Salvador, Bitcoin’i zaten yasal bir para birimi olarak kabul etmişti. Başkan Nayib Bukele Pazartesi günü bir dizi ülkeyi Bitcoin konusunda ikna etmek için ev sahipliği yaptı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu