Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin Stratejisi Hakkında İlginç Yorumlarda Bulundu

MicroStrategy CEO’luğu görevinden ayrıldıktan saatler sonra Michael Saylor, şirketin Bitcoin stratejisi hakkında ilginç yorumlarda bulundu. 

Saylor, bir sonraki işinde odağının daha çok Bitcoin üzerinde olacağını tweetledi. Ayrıca, Micrstrategy’nin iki yıl önce bir Bitcoin stratejisi benimsemesinden büyük fayda sağladığını belirtti. “Bir Bitcoin Stratejisini benimsediğinden beri Microstrategy, her varlık sınıfından ve büyük teknoloji stokundan daha iyi performans gösterdi.”

Microstrategy eski CEO’su Michael Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin para birimi devalüasyonlarının finansal fırtınasını atlatmasına yardımcı olduğunu söyledi. Strateji aynı zamanda şirkete büyük ölçüde artan bir görünürlük ve ayrıca finansal esneklik ile yardımcı oldu.

“Volatilite canlılıktır.” Saylor, kripto piyasalarındaki oynaklığın önümüzdeki dört ila sekiz yıl içinde kademeli olarak azalabileceğini söyledi. Kriptodaki oynaklık ile dijital varlık ekosistemiyle ilgili düzenleyici konulardaki netlik arasında doğrudan bir ilişki kurdu. Oynaklığın, piyasadaki kripto farkındalığına da bağlı olacağını da sözlerine ekledi.

Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin, volatilite açısından Microsoft ve SAP gibi büyük teknolojiler arasında yerini aldığını söyledi. Microstrategy’nin operasyonlarının Bitcoin bölümünün aslında pazarlama ve satışta yardımcı olması açısından bir avantaj olduğunu da sözlerine ekledi. Genel olarak, Bitcoin stratejisi Microstrategy’nin kurumsal yazılım işi için net bir pozitif, diye açıkladı.

Bitcoin Yararına Yönelik Düzenleme: Michael Saylor

Saylor, büyük kurumsal yatırımcıları kripto endüstrisine getirmede düzenlemenin önemini vurguladı. Yolun kurallarını anlayana kadar kriptoya yatırım yapmaktan korkan birçok büyük yatırımcı olduğunu söyledi. 

“Düzenleyiciler kuralları sıralayıp netlik sağladıkça, Bitcoin için harika olacak.”

Microstrategy’nin ileriye dönük Bitcoin stratejisi hakkında konuşurken, şirket genelindeki yöneticilerin oybirliğiyle buna bağlı olduğunu söyledi. Saylor, geçmişteki birçok durumda, Bitcoin’in uzun vadede olağanüstü bir başarıya ulaşacağını söyledi. Saylor, Haziran ayında “Bitcoin’in fiyatı sıfıra düşmediği sürece bir milyona ulaşacak” dedi. Bitcoin‘in uzun vadede büyük bir yukarı yönlü fiyat hareketine ulaşacağına inanıyor ve genellikle bu konuda sesini yükseltiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İçin Riskler: COVID-19, Halving, Başka Neler Var?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu