Eski NYSE Başkanı, Bitcoin’in 17.000 Doları Yeniden Test Edebileceğine İnanıyor

CNBC’de yakın zamanda yayınlanan bir program sırasında, NYSE Group’un eski başkanı Tom Farley, Bitcoin fiyatının 17.000 $ seviyesini yeniden test edebileceğini tahmin etti.

Yine de, kripto para biriminin şimdilik en azından kısa vadeli bir dibe ulaştığına inanıyor ve son fiyat düşüşünü “gerçekten iyi” bir satın alma fırsatı olarak nitelendiriyor.

Farley, piyasanın zaten bir kapitülasyona katlandığına inanıyor.

Hafta sonu boyunca, en iyi kripto para birimi önceki yükseliş döngüsünün en yüksek noktasının altına düştü. Kripto para analitik firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, yatırımcılar 7 milyar dolardan fazla kilitli kayıp kaydetti.

Dünyanın en büyük kripto para birimi bugün erken saatlerde 21.000 dolar seviyesini geri almayı başardı ve bu, uzun bir dizi aksilikten sonra boğalar için küçük bir zafer oldu.

Pazartesi günü, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, piyasa belirsizliği nedeniyle daha fazla zorunlu satış olabileceği konusunda uyardı.

Bundan önce, Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, mütevazı bir toparlanmanın sadece ölü bir kedi sıçraması olacağını öngördü.

Kripto para analisti Chris Burniske geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine düşmesinin kendisini şaşırtmayacağını tweetledi. Madencilerin henüz teslim olmaması, daha fazla aşağı yönlü potansiyel olduğu anlamına geliyor. Burniske ayrıca, olumsuz makro zemin nedeniyle Bitcoin’in toparlanmak için mücadele edeceğine inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencilik Zorluğu Düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu