18 Aralık 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatı, 16825 dolarlık iki önemli desteği ve ters bir bayrak paterni için yükselen trend çizgisini kırdı. Bu desteğin kaybedilmesi, piyasada devam eden satış baskısını yoğunlaştırarak, BTC fiyatının gelecekteki destekte daha derin bir düzeltmeye tanık olabileceğini düşündürüyor.

  • Bitcoin fiyatı, ters bayrak paterni dökümünün ardından %6,5’lik bir düşüşe hazırlanıyor.
  • Günlük-RSI eğimi yeniden negatif bölgeye giriyor.
  • Bitcoin’de gün içi işlem hacmi, %49’luk bir kayıp anlamına gelen 10.3 Milyar Dolardır.
Bitcoin fiyat grafiği

Kripto borsası Binance’i çevreleyen son belirsizliğin ve ABD Federal Rezervinin faiz oranlarını sıkılaştıracağına dair spekülasyonun ortasında, kripto piyasası son birkaç gün içinde önemli satışlara tanık oldu. 

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı son dört günde %6,5 düştü ve şu anda 16699 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, bu düşüş, tersine çevrilmiş bayrak adı verilen bir düşüş devam modelinin destek trend çizgisini aştı. Teorik olarak, bu düşüş eğilimi, yukarı yönde küçük bir geri çekilme sağladıktan sonra piyasadaki satış baskısını hızlandırır.

Böylece, 16 Aralık’ta uzun kırmızı bir mum destek trend çizgisini deldi ve yenilenen düşüş momentumunu gösterdi. Bugün, BTC fiyatı destek dökümünü takip etmeye çalışırken %0,5 düştü.

Bu nedenle, satış baskısı devam ederse, Bitcoin fiyatı %6,5 düşerek 15600$ desteğini görebilir.

Bununla birlikte, 16125 dolar seviyesi, alıcıların trend kontrolü için mücadele etmeye çalışabilecekleri önemli bir ara destek olarak duruyor.

Teknik Gösterge

RSI: Kripto paranın son fiyatının hızını ve büyüklüğünü ölçen RSI göstergesi, fiyat davranışındaki gücü yansıtır. Bu nedenle, son düşüşle birlikte, RSI nötr çizginin altına burun dalışı yaptı ve 14-SMA’nın tümü, piyasada artan altta yatan düşüşü gösteriyor.

Bollinger bandı: Göstergenin orta çizgisinin altında hareket eden kripto para fiyatı, satıcıların mevcut fiyat hareketini kontrol ettiğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Gün İçi Seviyeleri

  • Spot ücret: 16689 $
  • Eğilim: Ayı
  • Oynaklık: Düşük
  • Direnç seviyeleri – 16825 $ ve 17300 $
  • Destek seviyeleri – 16125$ ve 15900$
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Durmuyor, Hedef 60.000 Dolar

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu