Haftanın Öne Çıkan Play to Earn Tokenları (20 – 26 Haziran)

Kripto evreninin bir süredir gündemi olan play to earn oyunları, insanların gerçekten de oyun oynayarak para kazanabildiği bir sistemdir. Oyna – kazan modeli, blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışır. Oyuncular blok zinciri oyunlarında potansiyel olarak değerli oyun içi varlıklara sahip olurlar, bunlar kıyafet, silah, arazi, eşya veya herhangi bir şey olabilir. Geleneksel oyunlarda bu varlıklar sadece oyun içinde bir değere sahipken P2E oyunlarında gerçek dünya değerlerine sahiplerdir. Çünkü bu varlıkların her biri bir NFT’dir ve oyuncular bu varlıkları her an bir ikincil pazarda kripto paraya çevirebilir. Oyunlarda ayrıca level atlama, görev yapma, savaş kazanma gibi faaliyetler karşılığı kripto para da kazanılır.

Bu içerikte haftanın öne çıkan play to earn tokenları listesini inceleyeceğiz.

Crypto Gladiator Shards (CGS)

Haftanın Öne Çıkan Play to Earn Tokenları (20 - 26 Haziran) 2
Crypto Gladiator Shards (CGS)

Crypto Gladiator bir ticaret RPG blok zinciri oyunudur. Bu oyunda oyuncular arazileri toplayarak, birbirlerinin arazisini işgal ederek ve birbirleriyle savaşarak gelirlerini en üst düzeye çıkarmaya çalışırlar. Oyundaki her gladyatör bir NFT ile temsil edilir. Birden fazla blok zinciri ağına aktarılabilen gladyatörler 70. seviyeye kadar yükseltilebilir ve her seviyede daha fazla özelliğin kilidi açılır. Bir gladyatörü yükselttiğinizde değerini artırırsınız. Gladyatör ekipman parçaları da ayrı ayrı NFT’dir ve takas edilebilirler. Gladyatörlerin becerilerinin ve niteliklerinin geliştirilmesi için zırhlar, silahlar ve aksesuar gibi öğeler vardır. CGS token son 7 günde %12,5 değer kazanmıştır ve $0,0252 fiyatındadır.

Chain Games (CHAIN)

Haftanın Öne Çıkan Play to Earn Tokenları (20 - 26 Haziran) 3
Chain Games (CHAIN)

Chain Games, içinde birçok oyun bulunduran, eSpor yarışmaları düzenleyen ve oyuncalara token dağıtan bir play to earn platformudur. Bu platformda zirveye giden yolda rakiplerinizle savaşarak CHAIN token kazanabilirsiniz. Platformda Madden, NBA, FIFA, Super Crypto Kart, Chaino, Solitaire Plus, 21 Wild ve COD olmak üzere 8 oyun vardır. Super Crypto Kart, yılın blok zinciri oyunu seçilmiştir. Platform şu ana kadar 20,6 milyondan fazla token ödemesi yapmıştır ve platforma 82 milyondan fazla token stake edilmiştir. 1,2 milyondan fazla oyun oynanmış, 36 binden fazla farklı kullanıcı platforma katılmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haziran Ayının Dikkate Değer Fan Tokenları

Son haftada %20,8 yükseliş yaşayan CHAIN token, $0,032 fiyatından işlem görmektedir.

Exeedme (XED)

Haftanın Öne Çıkan Play to Earn Tokenları (20 - 26 Haziran) 4
Exeedme (XED)

Exeedme, Web2 oyunlarını Web3 P2E ortamlarına entegre etmek için köprü görevi gören bir projedir. Böylece organizatörler, oyuncular, içerik oluşturucular ve takımlara yeni oyun ekonomileri yaratılır. Adil ve güvenilir bir blok zinciri destekli oyun platformu yaratmayı amaçlayan Exeedme, dünyanın her yerindeki oyuncuların en sevdikleri oyunlarda rekabet ederek para kazanmalarını sağlıyor. Exeedme, Polkadot blok zinciri üzerine kurulmuştur. Turnuva organizatörleri, heyecan verici çevrimiçi Esports turnuvaları ve ligleri merkeziyetsiz şekilde bu platformda yaratabiliyor. Oyun geliştiricileri de Exeedme topluluğunu oyunların beta testi için teşvik ederek yeni oyunlarla ilgili kritik geri bildirimleri alabiliyor.

XED token geçtiğimiz hafta %4,1 değer kazanarak $0,0631’dan işlem görmektedir.

My DeFi Pet (DPET)

Haftanın Öne Çıkan Play to Earn Tokenları (20 - 26 Haziran) 5
My DeFi Pet (DPET)

My DeFi Pet, benzersiz bir deneyim için geleneksel oyun mimarisini gelişmiş blok zinciri teknolojisi, NFT’ler ve merkeziyetsiz finans özellikleriyle birleştirmiştir. BNB Smart Chain ve KAI ağlarında 650.000’den fazla oyuncuya sahip olan My DeFi Pet, geçen ayki doğum günü partisini takip eden birçok özellik ve ödüllendirmelerle 15 Haziran’da ilgili kullanıcılara çok güzel ödüller dağıtmıştır. V2 Pet koleksiyonunun resmi lansmanını yapan oyun, haftalar boyunca CoinGecko’da 10 trend kripto para arasında kalmayı başarmıştır. GameFi pazarında büyüme için sürdürülebilir bir proje olmayı başaran oyun, çekici bir görünüme, kullanıcı dostu bir arayüze ve en önemlisi yeni işlev ve özelliklerle sürekli güncellemelere odaklanan bir proje olmuştur.

DPET token son haftada %4 yükselmiştir ve $0,164 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu