MicroStrategy’nin Kurucusundan Bitcoin Yorumu

Son zamanlarda, MicroStrategy’nin eş kurucusu Michael Saylor, Bitcoin’e olan bakış açısının nasıl evrildiğine dair bilgiler paylaştı. Saylor, Bitcoin’in politikacılar, düzenleyiciler ve yatırımcılar gibi çeşitli etkili isimlerden giderek daha fazla onay aldığına dikkat çekti. Özellikle Blackrock’un CEO’su Larry Fink’in Bitcoin hakkındaki olumlu duygularının, kripto para birimi hakkında genel görüşü nasıl değiştirdiğine değindi.

Yakın zamanda açıklanan çeyrek raporunda, MicroStrategy’nin önemli bir kâr elde ettiğini gördük. Şirket, Bitcoin‘e olan boğa duruşunu sürdürerek birikim stratejisine devam etti. Rapor, şirketin token başına ortalama 29.672 dolarlık bir fiyata 152.800 BTC’ye sahip olduğunu açığa vurdu.

CNBC ile yapılan bir sohbette, Saylor, Bitcoin’in mevcut ekonomideki konumu hakkında ikna edici bir benzetme yaptı. Ekonomik belirsizliklerin hüküm sürdüğü bir ortamda Bitcoin’i “en kesin şey” olarak tanımladı. Saylor, finans devlerinden gelen spot ETF’lere olumlu bakıyor olsa da, bunların MicroStrategy’nin yatırım yaklaşımını tehdit edeceğine inanmıyor.

“Bitcoin’i, korkunç bir mahallede nakit ödemeniz gereken, satın almanız bir yıl süren ve asla kiralamadığınız güzel bir ev olarak düşünebilirsiniz. Oysa spot Bitcoin ETF, yarın peşinat ödemeden satın alabileceğiniz güzel bir mahalledeki aynı güzel ev gibidir.

Saylor

MicroStrategy’nin Bitcoin’e olan güveni, şüphesiz hisse senedi performansında da yansıdı. Şirketin hisseleri, 2023’ün başından bu yana %200’den fazla artarak, hem teknoloji hem de kripto sektörlerindeki konumunu daha da pekiştirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Borsalardaki Bitcoin Bakiyesi Düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu