Mobil Tarayıcılar Kripto Adaptasyonuna Nasıl Etki Ediyor? - BTC MAGAZİN

Mobil Tarayıcılar Kripto Adaptasyonuna Nasıl Etki Ediyor?

  • Birçok yazılım ve donanım geliştiricisi, özellikli telefonlara işlevsellik ekliyor.
  • Opera’nın kripto dostu Android tarayıcısı, bu eğilimi sürmek için çok önemliydi.

Son yıllara kadar, mobil internet tarayıcıları hareket halindeyken webe bağlanmak için bir araç değildi. Bununla birlikte, geliştiriciler bir cüzdan, VPN veya dApp mağazası gibi kripto dostu işlevler uygulamaya başladı. Bu ve daha fazlası, basit mobil tarayıcıyı büyük ölçüde destekledi ve çok çeşitli uygulamalarla çok güçlü bir araç setine dönüştürdü.

Mobil web tarayıcıları, kripto para birimi kullanıcıları için son derece çok yönlü araçlara dönüşüyor. Bu süreçte, kripto para birimlerini kullanmaya ve kullanmaya başlamayı çok daha kolay hale getirerek yeni başlayanlar için giriş engellerini azalttılar.

Bazı yazılım ve donanım geliştiricileri, telefonlara Web 3.0’a göz atmak için gereken doğru araçları aşılayarak özellik eklemek için işlevsellik ekliyorlar, ancak bunların hepsi, zor koşullar altında yapıldı. Hala ilk aşamalarında olmasına rağmen, kripto varlıklarına günlük kullanılabilirlik getirme konusunda ilerleme kaydedildi, bu durum ise daha geniş bir kabul için iyi bir işaret.

Opera’nın kripto dostu Android tarayıcısı, bu eğilimi sürmek için şu yüzden çok önemliydi:

“Opera gelene kadar, kripto para birimini tarayıcıda harcamak esas olarak Metamask’ın ETH ve ERC20 tokenlerini işleyen masaüstü cihazlarla sınırlıydı.”

Opera, bu ekstra adımı attı ve mobil cihaz kullanıcıları için etkinleştirilmesi kolay bir tarayıcı içi VPN’ni tanıttı. Benzer şekilde, yeni Android güncellemesi kripto eşleştirmesini getirdi ve mobil kullanıcıların Opera kripto para cüzdanlarını masaüstü tarayıcılarına bağlamasını sağladı. Bu durumu şöyle açıkladılar:

“Kripto Cüzdanımızda ki son zamanlarda, para kazanmayı önemli ölçüde basitleştirme çabalarımız da dahil olmak üzere, Android için Opera’yı Blockchain teknolojisine ve Web 3.0’a ilk adım atmak için doğal bir seçenek haline getirme hedefimizi yerine getiriyoruz.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu