MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Fark Yaratacak - BTC MAGAZİN

MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Fark Yaratacak

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, son Q3 2019 Sonuçları Konferans Görüşmesi sırasında şirketinin Ripple ile olan ortaklığından bahsetti.

Kaliforniyalı FinTech şirketi Ripple , 17 Haziran’da yaptığı açıklamada , dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneyGram ile stratejik bir ortaklığa girdiğini duyurmuştu. Ripple’nin blog gönderisi anlaşmayı şöyle açıkladı:

“Başlangıç ​​süresi iki yıl olacak olan bu ortaklık sayesinde Ripple, MoneyGram’ın dijital varlıkları kullanan sınır ötesi ödeme ve döviz takas işlemlerinde kilit ortağı olacak. Ortaklık ile birlikte, Ripple, MoneyGram’a, şirketin iki yıllık bir süre boyunca özkaynak karşılığında 50 milyon dolar kazanmasını sağlayan bir sermaye taahhüdü sağlamayı kabul etti.”

MoneyGram CEO’su Holmes:

“Ripple’nin xRapid ürünü sayesinde, işlemlerimizde devrim yaratabilecek ve küresel likidite yönetimimizi önemli ölçüde kolaylaştıracak olan 7 gün 24 saat fonları anında ABD dolarından hedef para birimine koyma olanağına sahip olacağız.”

Şirketinin Q2 2019 Kazanç Çağrısı sırasında Holmes, MoneyGram’ın “Ripple xRapid platformunda işlem yapmaya” başladığını ve “tüm işaretlerin bunun dahil olan tüm taraflar için muazzam derecede faydalı bir ilişki olduğuna işaret ettiğini” söyledi.

Holmes MoneyGram’ın 1 Kasım’da gerçekleşen Q3 2019 Kazanç Çağrısı sırasında bir kez daha şirketin Ripple ile olan ortaklığı ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu:

“Bugün, döviz işlemlerini 7/24 yürütmek için Ripple’ı standart Hazine işlemimize entegre ettik. Ripple’nin likidite ürününü talep üzerine Meksika’daki günlük fon ihtiyacımızın bir kısmı için kullanımımızı arttırmaya devam ettik. Bu başarının bir sonucu olarak, yıl sonundan önce ortaklığı genişletmek için çalışıyoruz. Ayrıca, dijital ödeme teklifimizi iyileştirmek için yeni  bir yol haritası geliştirme sürecindeyiz. Bunun başarılması biraz zaman alacak olsa da, bu vizyonun gerçekleştirilmesinde endüstrinin öncülüğünü yapacağımıza ve Ripple ile olan ortaklığımızın önümüzdeki aylarda ve yıllarda rekabetçi bir fark yaratacağına inanıyoruz.

“2019 Üçüncü Çeyrek Sonuçları” raporunda MoneyGram, Ripple ile ilişkisini göstermek için aşağıdaki diyagramı kullandı:

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu