Bitmex 'E-posta Sızıntısı' Hakkında Açıklamada Bulundu - BTC MAGAZİN

Bitmex ‘E-posta Sızıntısı’ Hakkında Açıklamada Bulundu

BitMEX 1 Kasım tarihinde yaşanan kullanıcıların e-posta adreslerinin sızmasıyla ilgili ilk raporlardan sonra, 4 Kasım’da konuyla alakalı resmi bir açıklama yaparak e-posta adreslerinin dışında hiçbir kişisel veya hesap bilgisinin sızmadığını vurguladı.

Sızıntının neden olduğu endişe için özür dileyen borsa, BitMEX’in çekirdek sistemlerinin hiçbirinin herhangi bir noktada risk altında olmadığını ekledi.

BitMEX 2017’den beri toplu e-posta göndermedi

Firmanın yardımcısı COO Vivien Khoo tarafından yapılan açıklamada, BitMEX’in e-posta sızıntısının 1 Kasım’da gerçekleştiğini ve şirketin toplu e-posta hizmetindeki bir başarısızlığın sonucu olduğunu doğruladı. 

BitMEX, nadiren ve yalnızca gerekli olduğunda tüm kullanıcılara toplu e-postalar gönderdiklerini, ayrıca 2017’den bu yana hiç toplu e-posta göndermediklerini vurguladı.

Bu nedenle BitMEX, BitMEX Endeks Güncellemesi’nin müşterilere toplu e-posta ile gönderilecek kadar önemli olduğunu belirtti. BitMEX, güncelleme hakkında, “Tüm ürünlerimizin fiyatlandırmasını etkileyecektir – tüm kullanıcıları bu konuda bilgilendirmemiz gerektiğini hissettik” dedi.

Borsa, sızıntıyı tespit ettikten sonra, hemen başka e-postaların gönderilmesini durdurdu ve iki faktörlü kimlik doğrulaması olmayan tüm kullanıcılar için zorunlu şifre sıfırlama gibi bir dizi önlem başlattı.

BitMEX e-posta sızıntısı yayınladıktan hemen sonra şirketin Twitter hesabını ele geçiren bilgisayar korsanlarının bu işlemle ilgili olmadığını ve hesabın 6 dakika içinde BitMEX kontrolüne alındığını belirtti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu