Microsoft İşletmelerin Kendi Tokenlerini Kolayca Yaratacağı Platformunu Duyurdu - BTC MAGAZİN

Microsoft İşletmelerin Kendi Tokenlerini Kolayca Yaratacağı Platformunu Duyurdu

Microsoft Azure Blockchain Tokens Platformunu duyurdu. ”

Microsoft, bulutta Blockchain tokenleri oluşturmanın bir yazıcıyı bağlamak kadar kolay olmasını istiyor.

Bu nedenle, Azure Blockchain Tokens platformunun Pazartesi günkü duyurulmasını takiben “Microsoft” un baş mimarı Marley‌ Gray, tıpkı bir zamanlar yazıcıların kurulumunun meşakatli olduğu gibi, şirket odaklı kripto tokenlerinin şu anda benzer zorluklarla zarar gördüğünü söylüyor.

“Şimdi bir yazıcıyı veya herhangi bir tür aygıtı gidip satın alabilir ve takıp çalıştırabilirsiniz. Bizim Azure’de tokenler için inşa ettiğimiz şey de bu kolaylık.”  

Orlando, Fla’daki Microsoft Ignite konferansında açıklanan platform, işletmelerin, Gray’in öncülük ettiği Token Taksonomi Girişimi’ne (TTI) uygun büyüyen bir dizi token oluşturma şablonu arasından seçim yapmalarına izin veriyor.

Şimdiye kadar, sadakat ödülleri gibi kullanımlar için oluşturulmuş veya ticari finansmandaki akreditif gibi geleneksel finansal enstrümanları teşvik etmek için yazılım ekiplerini teşvik etmek için oluşturulmuş bir dizi TTI uyumlu token var . 

TTI, bir çatı altında, IBM’den R3’e, ethereum çeşitlerine kadar, farklı ve rekabet eden blok zincir hizipleri elde etmede diğer şirketlerden daha ileri gitti.

Gray, “Bulutta, TTI çerçevesi içindeki herhangi bir tokenin yerine oturabileceği bir platform yaratıyoruz” dedi. “Böylece, Microsoft Office paketindeki Dynamics, SAP uygulamaları veya diğer bazı işletme otomasyon işlemlerinde tokenleri kullanmak istediğiniz uygulamaları oluşturabilirsiniz.”

Azure Blockchain Tokens platformu, bir dizi örnek tokenle piyasaya sürüldü.

Platform, IBM tarafından oluşturulan bir Hyperledger Fabric FabToken’den Santander’in BOND tokenine, Intel ve ConsenSys’ten bir REWARD tokenine ve daha pek çok şeye kadar geniş bir yelpazeye sahip. 

Gray’in token taksonomisini başlattığı Enterprise Ethereum Alliance (EEA) sözcüsü, bu örneklerin henüz ticari üretimde olmamasına rağmen, tüm özellikleri indirmek için orada olduklarını ve bir teknoloji ekibinin temel olarak “Bunlardan birini istiyorum” diyebileceğini söyledi.

TTI’nin de başkanı olan Gray, Azure Blockchain Tokens’in sadece Microsoft’a ait olmadığını belirtti.

Gray:

“Kesinlikle değil. IBM, R3, Digital Asset’de dahil hepsiyle ortağız.”

Bununla birlikte Gray, insanların ihtiyaç duyduğu altyapıya bağlı olarak bu token türlerinin bulutlar ve ağlarda “taşınabilirliği” olması gerektiğini söyledi.

Gray açıklamasının sonunda:   

“Endüstri, IBM’e karşı Microsoft’a, Hyperledger’e karşı ethereum’a vb. Maruz kaldı. Bu engelleri yıkmaya çalışıyoruz. ”dedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu