MoneyGram Xrapid Ağında İşlem Yapmaya Başladı - BTC MAGAZİN

MoneyGram Xrapid Ağında İşlem Yapmaya Başladı

Sınır ötesi transferlerde Western Union’dan sonra ikinci sıradaki MoneyGram, artık Ripple’ın XRP para birimini kullanan xRapid ağını kullanmaya hazır.

MoneyGram CEO’su Alexander Holmes, ikinci çeyrek kazanç çağrısı sırasında şu açıklamada bulundu:

“MoneyGram şimdi Ripple xRapid platformunda canlı ve işlem yapıyor. Bu haftanın başlarında işlemlere başladık ve tüm göstergeler bunun son derece yararlı bir ilişki olduğunu gösteriyor. Kelimenin tam anlamıyla işlemleri saniyeler içinde yapıyoruz. ”

Alexander Holmes

Rapora eşlik eden bir basın açıklamasında , entegrasyonun Ripple’nin bu yılın başındaki öncü sermaye yatırımının bir sonucu olduğunu vurguladı. Ripple‘nin, şirketin hissesini aldıktan sonra 30 milyon $’lık sermaye ihlali olduğuna dikkat çeken rapor, MoneyGram’ın 30 Haziran 2020’ye kadar Ripple’ye 20 milyon dolarlık ek hisse satması seçeneğine sahip olacağını açıkladı.

MoneyGram kullanıcılarının kripto para birimlerine katılmadan, farkında olmadan bile kazanmalarını sağlayacak.

Şirket: “Ticari anlaşmamız, MoneyGram’ın xRapid blockchain ürününün yanı sıra, Ripple’nin kripto para birimi olan XRP’yi de sınır ötesi yerleşimi kolaylaştırmak için kullanmasına izin veriyor” açıklamasında bulundu.

MoneyGram, Ripple’nin teknolojisinin işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltacağını ve ek kazanç ve nakit akışı yaratacağını umuyor .

MoneyGram, küresel havale pazarında 200 ülkeye hizmet veren ve yaklaşık 600 milyar ABD doları tutarında havale yapan önemli bir şirket. Ripple’nin xRapid teknolojisi ve XRP’yi kullanarak, işlem maliyeti işlem başına bir saatten birkaç saniyeye kadar hızlanırken, maliyet işlem başına yaklaşık 30 ABD dolarından bir kuruşa düşebilir.

Ortaklığa girdikten sonra MoneyGram CEO’su Alex Holmes, xRapid teknolojisine olan coşkusunu dile getirerek geniş kapsamlı etkilerini açıkladı. 

“ Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde,işlemlerimizde devrim yaratabilecek ve küresel likidite yönetimimizi önemli ölçüde kolaylaştıracak fonları ABD dolarından hedef para birimlerine anında ayarlayabiliyoruz. ”

Bu açıklamalar, XRP’nin MoneyGram’ın yeniliklerinde rol oynadığını ortaya koyuyor. Ancak, Holmes, XRP’nin kullanılabileceği işlem sayısı veya ödeme koridorları gibi kesin rakamları açıklamadı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu