Mt. Gox’un Eski CEO’su, Büyük Bitcoin Geri Ödemesi Hakkında Konuştu

Eski Mt. Gox CEO’su Mark Karpeles, iflas eden borsadan 141.686 BTC iadesinin başlamasının ardından, on yıldan uzun süren belirsizlikten sonra müşterilerin Bitcoin’lerine kavuşmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

2014 yılında Mt. Gox’un çöküşü, Karpeles’in yönetimi altında gerçekleşmiş ve bu durum, müşteri fonlarını da içeren 850.000’den fazla BTC’nin kaybolmasıyla sonuçlanmıştı.

Arkham Intelligence’a göre, Mt. Gox 5 Temmuz 2024’te 2,71 milyar dolar değerinde 47.229 BTC’lik önemli bir transfer gerçekleştirdi.

Bu transfer, çeşitli cüzdanlara yapıldı ve bu cüzdanlardan yapılan sonraki hareketler kripto topluluğunda korku ve belirsizliğe neden oldu.

Bu hareketlerin ardından BTC fiyatı 54.000 doların altına düşerken, Ethereum 2.900 doları aştı. Piyasa, Mt. Gox tarafından dağıtılan bu büyük miktardaki kripto paranın piyasada yarattığı satış baskısı beklentilerine tepki verdi.

Ek olarak, Arkham Intelligence yaklaşık 85 milyon dolar değerindeki 1.545 BTC’nin bu cüzdandan, ödemeler için seçilen Bitbank hesabına çekildiğini bildirdi.

Bu bilgi, borsanın Temmuz 2024’te kullanıcılara Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) olarak yapacağı geri ödemelerin başlayacağı duyurusuyla çakışıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nobel Ödüllü Ekonomist Yeni Yıla Bitcoin'i Eleştirerek Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu