Nasdaq Kurumsallara Bitcoin ve Ethereum Saklama Hizmeti Sunacak

Borsa operatörü Nasdaq yakında kripto para saklama hizmetlerini başlatabilir. Hareket, operatörün kripto alanında sağlanan hizmet yelpazesini genişletmeyi amaçlıyor. Şirket, başlangıçta dijital varlıklara adanmış yeni bir grup aracılığıyla kurumsal yatırımcılara Bitcoin ve Ether için saklama hizmetleri sunacak. Operatör ayrıca yakın vadede bir kripto borsası başlatmaya ilgi duymadığını açıkladı.

Saklama hizmetlerine adanmış yeni gruba, kripto borsası Gemini’de ana komisyoncu hizmetleriyle ilgilenen Ira Auerbach başkanlık edecek. Şirketin yeni girişimi, olumsuz makro koşullara rağmen kurumsal yatırımcının kripto ile ilgilenmeye devam ettiği bir dönemde geliyor. Nasdaq’ın başkan yardımcısı Tal Cohen, kriptonun toplu kurumsal olarak benimsenmesinin bir devrim getireceğini söyledi. Bloomberg raporunda şunları söylediği aktarıldı:

“Devrimin bu sonraki dalgasının kitlesel kurumsal benimseme tarafından yönlendirileceğine inanıyoruz. Bu güveni ve markayı pazara getirmek için Nasdaq’tan daha iyi bir yer düşünemiyorum.”

Auerbach

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk Time Dergisinde Bitcoin ile Dogecoin'i Kıyasladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu