NBK Sınır Ötesi İşlemler İçin Ripple İle Anlaştı ! - BTC MAGAZİN

NBK Sınır Ötesi İşlemler İçin Ripple İle Anlaştı !

Ripple Haberleri

Ripple’dan yeni ortaklık ! Kuveyt Ulusal Bankası (NBK), Ripple’nin sınır ötesi ödemeler için blok zincir teknolojisini kullanan “NBK Direct Remit” hizmetini başlattığını duyurdu.

Kuveyt’te Ripple’in teknolojisini kullanan ilk banka olan NBK, basın bülteninde bu teknoloji ile müşterilere sorunsuz bir havale deneyimi ve hızlı sınır ötesi para transferi sağlayacağını iddia etti.

İlk olarak, NBK Direct Remit sadece Ürdün’e transferler için geçerli olacak. Genel Müdür Yardımcısı Dimitrios Kokosioulis transferlerin “saniyeler” alacağı açıklamasını yaptı. Ayrıca NBK tarafından NBK “SelfiePay” kartsız para çekme ve biyometrik banka kartları da dahil olmak üzere dijital dönüşüm odağının bir parçası olarak piyasaya sürülen diğer ürünleri de ana hatlarıyla belirtti.

Bankanın sınır ötesi işlemler için anında likidite sağlamak için Ripple’nin XRP belirtecini kullanıp kullanmayacağı konusu net değil. Bu konu önümüzdeki günlerde netleşecek.

Birçok yeni Ripple ortağı, Ripple teknolojisini XRP kullanmadan benimsemeyi seçti. XRP’yi bir merkez bankası tarafından anında likidite için kullanmaya yönelik herhangi bir hamle, Ripple ve kripto para piyasasının kabulü için büyük bir adım olabilir.

Ripple’nin geleneksel finansal hizmetlere sürekli sızması devam ediyor. Şimdiye kadar bankalarla ve finansal hizmet şirketleriyle 100’den fazla ortaklığa sahip.

Bu Aralık ayının başlarında Ripple , 2019’da birkaç Asya bankasına havale transferi için RippleNet’i kullanmayı bekleyen BAE Borsası ile bir kez daha Orta Doğu ortaklığı duyurdu.

Konu ile ilgili yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bitcoin Kahini Tim Draper Blockchain Ekonomi İstanbul Zirvesinde !

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu