NewsCrypto Yatırımcıların Pazar Duyarlılığını Ölçmesine Yardımcı Oluyor - BTC MAGAZİN

NewsCrypto Yatırımcıların Pazar Duyarlılığını Ölçmesine Yardımcı Oluyor

Kripto trade platformu NewsCrypto, yapay zeka destekli bir fiyat tahmin aracı geliştirdiğini duyurdu. Kullanıcıların sosyal medya duyarlılığını kullanarak en iyi kripto varlıklar etrafındaki duygusal duyarlılığı takip ve analiz etmelerini sağlayan bu yazılım birkaç aydır geliştiriliyor.

NewsCrypto, web platformu, mobil uygulama ve cüzdan gibi ürünleri ve daha fazlasını içeren mevcut ekosistemine ekleyeyeceği bu özellikle kullanıcılarına daha gelişmiş trade içgörülerü kazandırmayı hedefliyor.

Platform ayrıca 2021 yılının başında, DeFi alanında ekosisteme daha fazla fayda sağlamak için iki yeni blok zincirinde (Binance Smart Chain ve Ethereum) yerel NWC tokenini üretmeye ve kullanmaya başlatmıştı. NewsCrypto, ekosistem trend ve ihtiyaçlarına göre geliştirmeler yaparak kullanıcılarına daha gelişmiş imkanlar sağlıyor.

Anlık Trade İşlemleri için Sosyal Ağları Tarıyor

NewsCrypto’nun en son ürünü, sosyal medya ve haber kaynaklarından toplanan verileri çıkarmak için makine öğrenimini kullanıyor ve traderlar için araştırma yükünü hafifletmeye yardımcı olmaya çalışıyor.

Birçok kripto para traderı, piyasa duyarlılığını ölçmek ve uygun zamanlarda alım satım yapmak için ücretsiz ve ücretli profesyonel araçların bir kombinasyonundan elde edilen bilgileri manuel olarak harmanlarken, fiyat tahmin aracı, geçmişteki gönderilerin piyasayı nasıl etkilediğine bağlı olarak mevcut sosyal medya paylaşımlarından faydalı veriler çıkarır. Ardından bu veri modelini Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) gibi ilk 20 içerisinde olan kripto varlıkların her birinin gelecekteki fiyatını tahmin etmek için kullanırlar.

AI aracının ilk sürümü tweetler ve haber makaleleri gibi metin kaynaklarından bilgi toplayacak. Fakat ekip video kaynaklarını (YouTube klipleri) ve sesleri (podcast’ler) analiz edebilen yükseltilmiş bir sürüm yayınlama üzerine de çalışmalar yapmakta. Geliştirilen bu yapay zeka temelli aracın, traderlara daha eyleme geçirilebilir içgörüler sağlamak için ses tonunu ölçecek kadar gelişmiş olduğu söyleniyor.

Kripto paraların fiyatlarının yukarı yönde hareket etme potansiyelini; Hevesli, Çok İyi, İyi, Nötr, Kötü, Çok Kötü ve Korkulu şeklinde farklı seviyelerde algılayan bu araç piyasa tonuna göre fiyat hareketlerini kategorize edecek.

NewsCrypto’nun fiyat tahmin aracı, veriyi uyumlu hale getirmek ve nicelleştirmek için kimin yorum yaptığı, takipçi sayısı ve performansla ilgili diğer ölçütler gibi faktörleri dikkate alacak. Ayrıca, her bir tweet veya makaleye değer atamak için bilgileri gerçek zamanlı piyasa aktivitesiyle destekleyecek.

Yapay Zeka ve Kripto’nun Genişleyen Rolü

NewsCrypto, kripto para alım satımının Vahşi Batı dünyasına yapay zeka uygulayan ilk şirket değil. Geçen yıl, kripto piyasası kapitalizasyonu ve fiyatlandırma verileri sağlayıcısı Nomics, yedi günlük kripto fiyat tahminleri yapan bir AI sistemini açıkladı.

Yazılım uzun ve kısa vadeli bellek (LSTM) olarak bilinen ve her kripto varlık için haftalık fiyat tahminleri web sitesinde ücretsiz olarak sunulan bir makine öğrenimi modelini kullanıyor.

Crypto Forecast uygulaması ise duyarlılık analizi ve piyasa verilerine dayalı olarak saatlik ve günlük fiyat tahminleri oluşturmak için AI kullanıyor.

NewsCrypto ve diğerleri, piyasanın düşüş eğiliminde veya yükselişte olmasına bakılmaksızın, kullanıcıların rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olacak yapay zeka odaklı stratejiler geliştirmek istiyor.

Aynı fikir, acemi traderların daha deneyimli traderların hareketlerini taklit etmesine izin veren ve copy trade olarak da bilinen konseptin arkasında da yatıyor.

Tüm bunlara baktığımızda NewsCrypto ile traderların içgüdülerini kanalize ettiği günler sona eriyor olabilir. Artık yapay zeka çözümleri son kullanıcılar için hiç olmadığı kadar daha etkin ve ulaşılabilir bir konumda.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu