Visa, Ödeme Ağında USDC Kullanımına İzin Verecek - BTC MAGAZİN

Visa, Ödeme Ağında USDC Kullanımına İzin Verecek

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin (USDC) kullanımına izin vereceğini söyledi.

Visa, ödeme ve kripto platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi.

Visa’nın hareketi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri ateşledi.

Tesla Inc CEO’su Elon Musk, geçen hafta müşterilerin elektrikli arabalarını Bitcoin ile satın alabileceğini ve bu gelişmenin kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz” dedi.

Geleneksel olarak, bir müşteri bir kahve için ödeme yapmak için bir Crypto.com Visa kartı kullanmayı seçerse, bir kripto para birimi cüzdanında tutulan dijital para biriminin geleneksel paraya dönüştürülmesi gerekir.

Kripto para cüzdanı, geleneksel fiat para birimini bir banka hesabına yatıracak ve günün sonunda herhangi bir işlemi kapatmak için Visa’ya bağlanacak ve işletmeler için maliyet ve karmaşıklık ekleyecektir.

Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanacak olan son adımı, işlemin tamamlanması için dijital parayı geleneksel paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Visa, dijital varlık bankası Anchorage ile ortaklık kurduğunu ve Crypto.com’un Anchorage’daki Visa’nın Ethereum adresine USDC göndermesiyle bu ay ilk işlemi tamamladığını söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu