Onecoin Liderleri Sahtekarlık Suçlamasıyla Tutuklandı - BTC MAGAZİN

Onecoin Liderleri Sahtekarlık Suçlamasıyla Tutuklandı

8 Mart’ta New York Güney Bölge Avukatlık Bürosu tarafından yayınlanan duyuruya göre OneCoin’in kurucuları ve liderleri Konstantin Ignatov ve kız kardeşi Ruja Ignatova’nın 6 Mart 2019’da Los Angeles’ta tutuklandığı bildirildi.

Kardeşler, menkul kıymetler sahtekarlığı ve kara para aklama suçları ile yargılanacak.

OneCoin Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 2014 yılında kuruldu. Proje, üyelerin kripto para birimi paketleri satın almak isteyen potansiyel yatırımcıları çekmek için komisyon aldığı bir pazarlama ağı olarak faaliyet göstermektedir. OneCoin’in dünya çapında üç milyondan fazla üyesi var.

Manhattan ABD Avukatı Geoffrey S. Berman suçlamalarla ilgili olarak şunları söyledi:

“İddiaya göre, bu sanıklar tamamen yalan ve aldatmacaya dayanan milyarlarca dolarlık bir kripto para birimi şirketi yarattılar. Büyük geri dönüşler ve asgari risk vaat ettiler. Ancak iddia edildiği gibi, bu iş dolandırıcılığa dayanan bir piramit şemasıydı. Sanıklar zenginleşirken yatırımcılar mağdur oldu. Büromuz finansal sahtekarları başarılı bir şekilde hedefleme, tutuklama ve mahkum etme geçmişine sahiptir ve bu durum farklı değildir. ”

Soruşturma, 2014’ün dördüncü çeyreği ve 2016’nın üçüncü çeyreği arasında OneCoin’in satış geliri için 3.769 milyar dolar kazandığını ve 2.509 milyar dolar “kar” elde ettiğini ortaya çıkardı.

Bizi twitter, telegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu