Blockchain Kuzey Amerika Denizlerinde Genişlemeye Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Blockchain Kuzey Amerika Denizlerinde Genişlemeye Devam Ediyor

Kuzey Amerika’nın en büyük deniz ürünleri şirketi Bumble Bee Foods, deniz ürünleri izlenebilirliği için bir blok zinciri platformu başlattı.

Proje 8 Mart’ta yayınlanan basın açıklamasına göre, kurumsal yazılım konusunda uzmanlaşmış Alman teknoloji şirketi SAP ile işbirliği içinde kuruldu.

SAP Cloud Platform Blockchain hizmetini temel alan yeni platform, Endonezya’dan son müşterilere kadar sarı yüzgeçli orkinosların tedarik zincirini açıkça izleyebilecek.

Duyuru, 8 Mart’ta Austin, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen Güneybatı Konferansı (SXSW) tarafından düzenlenen Yıllık Güney Kongresi’nde yapıldı.

Müşteriler, tedarik zincirinin tamamını gözlemleyebilecek ve ürün paketindeki bir QR kodunu taramak için akıllı bir cihaz kullanarak ürünlerin kökeni ve nakliye geçmişi hakkındaki bilgilere erişebilecekler.

Blok zincirinde saklanan veriler, avın büyüklüğünü, yakalanma noktasını, ayrıca orijinallik, tazelik, güvenlik ve ticari balıkçılık sertifikası ile ilgili bilgileri içerecek.

SAP Innovative Business Solutions’ın global  ve kıdemli başkan yardımcısı Oliver Betz, Blockchain teknolojisinin “gıda tedarik zincirinde şeffaflık ve izlenebilirlik yarattığını söyledi.

Son zamanlarda, Fransız perakende devi Carrefour, süt tedarik zincirini takip etmek için blok zincir teknolojisini uyguladı. Tüketiciler, hayvanlarının sütü toplanan çiftçilerin GPS koordinatlarını görebilecekler. Sütün ne zaman toplandığı ve paketlendiği hakkında bilgi alabilecekler. Aynı zamanda ürün hattında yer alan çeşitli paydaşlar hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu