Peter Schiff, New York ve Miami Belediye Başkanlarının Bitcoin Kararını Yorumladı

Ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, New York ve Miami belediye başkanlarının en son yayınlanan tweetleri hakkındaki duygularını dile getirerek, takipçilerine maaşlarını Bitcoin olarak alma sebeplerini anlattı. Schiff’e göre bunun arkasında siyasetten başka bir şey yok.

Schiff, belediye başkanlarının hareketinin, yalnızca teknolojiyi veya Bitcoin’i desteklemek için gerçek bir iradeden ziyade, kripto para birimi endüstrisinin artan popülaritesine sıkı sıkıya bağlı olduğunu düşünüyor. Ona göre politikacılar “kripto balinalarını emiyorlar” ve asıl amaçları kripto ile ilgili şirketlerden katkı almak.

”NYC ve Miami’nin yeni seçilen belediye başkanları, ABD doları maaşlarının bir kısmının Bitcoin olarak ödenmesini istiyor. Bu, Bitcoin’i bir değişim aracı olarak doğrulamaz. Politikacılar, kampanya katkıları almak ve kriptoyla ilgili şirketlerin şehirlerine yerleşmesini sağlamak için kripto balinalarını emiyorlar.”

Katkılara ek olarak, belediye başkanları, şehirlerinde bulunan kripto ile ilgili şirketler için mükemmel koşullar yaratma sözü verdiler. New York veya Miami merkezli bir şirket, kısmen şehir yönetimine vergi ödemek zorunda kalacak.

Schiff ayrıca Bitcoin’in performansını eleştirme fırsatını da kaçırmadı ve onu tamamen biçimsel ve içeriksiz bir siyasi kampanyayla karşılaştırdı. Daha sonra Bitcoin’in “onu satın alacak kadar aptal” olan insanların cebinden para çekmekten başka bir şey yapmayacağını da sözlerine ekledi.

Kripto para endüstrisi gerçekten de kurumlardan, geleneksel finans şirketlerinden ve fon yöneticilerinden büyük bir ilgi gördü. Daha önce, çok sayıda büyük banka, müşterilerinin kripto para piyasasına maruz kalmakla ilgilendiğini belirtmişti.

Endüstrinin popülaritesindeki en son dalgalanma, ProShares tarafından ilk ABD Bitcoin ETF’sinin onaylanmasından sonra yapıldı. Ürünleri, ticaretin ilk günlerinde sektöre 1 milyar dolardan fazla getirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Moda Devi Gucci, Bitcoin ve Birçok Kripto Para Birimini Kabul Edecek

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu