JPMorgan, Ethereum’un Bitcoin’den Üstün Olduğuna İnanıyor

ABD mega bankası JPMorgan, son raporunda Ethereum’un Bitcoin’e göre bir üstünlüğünün olmasının ana nedenlerini ortaya koydu.

Analist Nikolaos Panigirtzoglou, ikinci en büyük blok zincirinin merkezi olmayan finansın ön saflarında yer aldığını belirtiyor.

DeFiPulse tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum tabanlı DeFi projelerinde kilitlenen toplam değer, 106 milyar doları gölgede bıraktı.

NFT’ler ve stabilcoinler birleştiğinde Ethereum, daha büyük ve daha eski rakibi Bitcoin‘den daha fazla kullanım senaryosuna sahip.

Panigirtzoglou, enflasyona karşı koruma görevi gören Bitcoin’in, finansal sistemin risklerini açığa çıkaran düşük faizli ortamda büyüdüğüne dikkat çekiyor. Bununla birlikte, merkez bankaları muazzam desteklerini geri çevirmeye başladıkları için, artan tahvil getirileri nedeniyle Bitcoin altınla birlikte bir darbe alabilir:

Tahvil getirilerindeki artış ve para politikasının nihai olarak normalleşmesi, bir dijital altın biçimi olarak bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor, aynı şekilde daha yüksek reel getiriler geleneksel altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

Panigirtzoglou’ya göre Ether, yaklaşan hisse kanıtına (PoS) geçişi nedeniyle çevresel kaygılara daha az duyarlı.

Bununla birlikte, ABD bankacılık devi, önde gelen kripto para birimlerinin her ikisinin de adil değerlerinin üzerinde işlem gördüğüne inanıyor.

3 Kasım’da Ether, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.674$’a ulaştı. Öte yandan Bitcoin, 67.276 $ ‘lık zirvesine ulaşmasından bu yana haftalardır menzile bağlı.

JPMorgan geçenlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in makul değerini 35.000 $ olarak hesapladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   S&P 500 Düşerken Bitcoin (BTC) Sağlam Duruşunu Sürdürecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu