21 Mart 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Geçen haftaki güçlü geri dönüşün ardından, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir miktar satış baskısına tanık oluyor. Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC) 41.000 $ civarında günlük %1.58 düşüşle işlem görüyor.

Son geri çekilme, Bitcoin 42.000 $ seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştığında geldi. En son rapora göre, bir saat içinde 21 milyon dolardan fazla long pozisyon tasfiyesi gerçekleşti.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin fonlama oranlarının geçen hafta sonu coşkunun ortasında çok hızlı arttığını bildirdi. Santiment’e göre:

Bitcoin, bir buçuk gün önce 42,2 bin dolara kadar çıktıktan sonra hafta sonunu kapatmak için 40.8 bin dolara düştü. Fonlama oranları, traderların genellikle ani fiyat düzeltmelerine yol açan kaldıraç özlemi çektiğini belirlemede değerli olmuştur.

Santiment

Bitcoin’i Neler Bekliyor?

Bildiğimiz gibi, Bitcoin, özellikle Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana güçlü bir oynaklık gösterdi. BTC fiyatı, 35.000-42.000 $ arasında dalgalanmalar gösteriyor. Geçen haftaki ralliden hemen önce, BTC’nin 39.000 dolar civarında güçlü bir konsolidasyon gösterdiğini gördük.

Bitcoin kısa süre önce 42.000$’da dirençle karşılaştı, ancak bu yükseliş direncinin sonu olmayacak. Yükseliş yolculuğuna bir kez daha devam etmeden önce 40,4 bin dolardan destek alabilir. BTC yukarı yönde 42 bin doları aşmayı başarırsa, bir sonraki direnç seviyesi 46 bin – 47 bin dolar olacak. Bunun üzerine çıksa bile, bir sonraki ara fiyat hedefi 49 bin dolar – 59 bin dolar olarak kalacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Beş Haneli Rakamlara Doğru Adım Adım...

Bununla birlikte, aşağı yönlü riskler aynı anda devam etmektedir. Popüler piyasa analisti Michael Van de Poppe’ye göre:

“39.6 bin dolar kaybedilirse, muhtemelen çok fazla acı göreceğiz.” 

Bu durumda, BTC fiyatının potansiyel olarak 35 bin dolara düştüğünü görebiliriz. Bu seviyeleri tutamazsa, 30.000 dolara kadar düşebilir.

Geçen hafta, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltti ancak buna rağmen Bitcoin güçlü kazançlar elde etti. Görünüşe göre piyasa bu tür olaylar karşısında daha güçlü kalıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu