Peter Schiff’den Korkutan Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Ünlü Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin’in hala çok pahalı olduğuna, 10.000 $’ın çok altındaki değerlere ulaşması gerektiğine ve 5.000 $’ın bile yeterince dip bir fiyat olmadığına inanıyor.

Schiff’e göre, Bitcoin %70’ten çok daha fazla aşağı yönlü riske sahip. Analiste göre, 69.000 dolardan yaklaşık 15.000 dolara düşüşün ardından, Bitcoin dibi bulamadı ve daha fazla düşüş, kripto para birimi piyasasının öngörülebilir gelecekte desteklemesi gereken gerçekçi bir olasılık.

Bitcoin %70’ten çok daha fazla aşağı yönlü riske sahiptir. Böyle bir düşüşün ardından Bitcoin hala aşırı pahalı olacak, bu nedenle 5.000 $ dibe yakın bile olmayacak.

Peter Schiff

Schiff’in analizine yönelik kripto karşıtı yaklaşımına rağmen, Bitcoin’in piyasadaki davranışı son birkaç aydır neredeyse hiç tahmin edilemiyor. FTX’in iflası ve sektördeki en büyük şirketlerin iflas etmesi gibi olaylar, neredeyse hiç kimsenin beklemediği muazzam volatilite artışlarına neden oldu. Ekonomist, istikrarsızlığı, düzenleme eksikliği ve kripto para piyasasının yüzleşmek zorunda olduğu manipülasyonun boyutu nedeniyle takipçilerini kripto para birimi endüstrisinden bir an önce çıkmalarını istedi.

Peter Schiff, çoğunlukla varsayımlara ve öznel görüşlere dayanan cesur ve çoğu zaman kışkırtıcı tahminleriyle kripto para traderları ve yatırımcıları arasında popüler oldu. Aynı zamanda Schiff, dijital varlıklar endüstrisindeki, aslında gelişimini gerçekten zorlaştıran gerçek sorunları vurgulamaktadır.

Schiff’in birçok endişesinden biri, 326 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük kripto para birimi olmaya devam eden Bitcoin’in ardındaki gerçek değerin olmaması.

Varlığın altında yatan temel eksikliği nedeniyle Schiff ve diğer analistler, dijital altının fiyatının eninde sonunda sıfıra düşeceğine ve toparlanmasının mümkün olmayacağına inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amerikan TV Ağı, Bitcoin ve Bir Çok Kripto Para Birimini Kabul Edecek

Btcmagazin market verilerine göre, yazım zamanında, Bitcoin fiyatı 17.000 dolardan işlem görüyor ve 30 Kasım’dan bu yana neredeyse hiç oynaklık göstermiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu