PlusToken Ponzi Şemasının 60 Milyon Dolardan Fazla EOS'u Taşıdığı İddia Edildi - BTC MAGAZİN

PlusToken Ponzi Şemasının 60 Milyon Dolardan Fazla EOS’u Taşıdığı İddia Edildi

  • 26 milyondan fazla EOS tokenini elinde tutan bir cüzdan, EOS blok zincirindeki verilere göre bilinmeyen bir cüzdana taşındı.
  • Bu miktardaki EOS tokenleri bugünün piyasalarına bakarken yaklaşık 67 milyon dolar değerindedir.

26 milyondan fazla EOS tokenini elinde tutan bir cüzdan, EOS blok zincirindeki verilere göre bilinmeyen bir cüzdana taşındı. Bu miktardaki EOS tokenleri bugünün piyasalarına bakarken yaklaşık 67 milyon dolar değerindedir. Ve bunların PlusToken dolandırıcılarına ait olduğu iddia ediliyor.

Temmuz 2019’a bakıldığında, PlusToken adlı proje, kullanıcı tabanından 3 milyar dolardan fazla çalan bir piramit şeması olmakla suçlandı.

İddia edilen Ponzi planının kurucuları, BTC ve ETH gibi uzaydaki büyük kripto para birimlerinin çoğunun fiyat hareketinde görüldüğü gibi piyasadaki düşüşlerin ağırlığıyla ilgili endişeleri zaten dile getirdiler. Bu tür işlemler tipik olarak olumsuz fiyat işlemlerine neden olabilir.

Chainalysis için bir araştırmacıya göre, önceki plan fonları tezgah üstü bir komisyoncu aracılığıyla taşımaktı. Sonuç olarak, bu durum piyasada fiyat düşüşlerine neden oldu, ancak esas olarak BTC ve ETH olmak üzere ilk iki kripto para birimini etkiledi.

Proje için dolandırıcılar, Asya’daki yatırımcılardan kazandıkları yasa dışı fonları filtrelemeye çalıştıklarından, karşı tüccarlar üzerinden 20.000’den fazla Bitcoin’in, 8500’den fazlasını ihraç ettiler.

Sonunda, henüz cevaplanmamış birçok soru var. Kimse programın arkasındaki dolandırıcıların toplam sayısını bilmiyor ve isimleri ve kaderleri de bir sır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu